Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor lesz vége a...

Szerintetek mikor lesz vége a koronavírusnak?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Soha.. esetleg vedooltas lesz ellene, mint az influenza ellen. De az se lesz minden fajtajara hatasos
2020. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MikeS13 ***** válasza:
69%
A médiában azt hallottam, hogy olyan június, július körül. A sulikban is azt mondják ez a tanév már valószínűleg így megy le. Ha jól tudom Kínában olyan 4-5 hónap alatt ment le. Szerintem itthon is kb annyi lesz, tehát olyan júniusra tippelek. Nyáron már jó lenne ha lehetne mászkálni nem otthon kellene kuksolni.
2020. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Remélem minnél hamarabb. Jó lenne ha nyáron lehetne menni stranda, kirándulni, fesztiválra stb.
2020. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
soha.. nem fog ez eltűnni. beépül a hétköznapjainkba, mint a hív, influenza, vírusos hasmenés járvány, és a többi.
2020. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Ha úgy Európára összesítve az ember az igazolt fertőzöttek százalékos változásából csinál lineáris trendet, és azt extrapolálja, akkor valahol április közepén van a csúcspont. De ha egyes országokra lebontanánk, akkor valószínű az derülne ki, hogy később. Én úgy sejtem, hogy május első felében lesz fordulat, mikor a napi új megbetegedések száma aktívan kezd csökkenni, és kezd több ember meggyógyulni, mint ahány megbetegszik egy napon. Onnan még legalább egy-két hónap – ha nem 2-3 hónap –, mire új fertőzések csak szórványosan fordulnak elő. Utána lehet óvatosan feloldani a korlátozások egy részét. Ha előbb oldják fel, akkor megvan a veszélye annak, hogy az egész kezdődik elölről.


De fennáll a veszélye annak – mint ahogy ma is fennáll Kínában –, hogy kívülről újra bejut a vírus, és újra kialakul egy gócpont. A dolog abból a szempontból aggasztó, hogy a világ legproblémásabb országai – ahol nagy a szegénység, háború dúl stb… – csak most mennek bele a járványba. Kérdés, hogy ott hogyan fogják tudni kezelni. De jelenleg még az USA is nagy kérdőjel, hogy ott hogyan fog alakulni a helyzet.


Másik oldalról meg a helyzet attól is nagyon függ, hogy milyen gyógymódot, oltást sikerül addigra kidolgozni.


Ha optimisták vagyunk, akkor talán a nyár második felében már lehet menni kirándulni, talán strandra is. Mondjuk a fesztiválok, nagyobb rendezvények szerintem elmaradnak több okból is (szervezési okok, gazdasági okok stb…). Ha pesszimisták vagyunk, akkor meg nyilván pesszimisták vagyunk, elég szélsőséges eshetőségek is szóba jöhetnek, amikre talán nagy esély nincs, de nem is teljesen elrugaszkodott a valóságtól.


De az ilyen esélylatolgatásokkal az a probléma, hogy vagy túl optimisták, és akkor később okoznak csalódást, vagy túl pesszimisták, és akkor most stresszelik agyon az embert. Majd mindent meglátunk a maga idejében. Addig meg érdemes felkészülni lélekben akár a legrosszabbra is, közben meg remélni a legjobbat. Nehéz a kettőt együtt, kell némi sztoikus hozzáállás hozzá.

2020. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A kormány június-júliusra várja a járvány tetőpontját,ha ez így lesz, amit őszintén remélek,hogy nem, akkor ezen a nyáron nagy részt otthon kell kuksolni...
2020. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!