Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Parkolási sztori. Kinek van...

Parkolási sztori. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A DUna Plaza parkolójába hajtottam ma be és 10 perc után elvégezve a dolgom, már a kocsiban ülve nem találtam az automatából kivett jegyemet pedig emlékeztem, hogy az ülésre tettem le. Sokáig kerestem, nem találtam, mivel nem állhattam ott napestig elindultam és a parkolókihajtásnál közöltem, hogy elvesztettem a jegyem. Mire ők mondták, hogy akkor egész napi parkolásért fizessek 4 000 forintot. Mondtam, hogy csak du. 2 óra van és 10 perce hajtottam be és ezért kicsit soknak találom a büntetést - jegyzem meg, egyáltalán milyen alapon ró ki rám egy szolgáltató cég bizonyíthatatlan feltételek szerint büntetést ???. Ők azt mondták nincs mit tenni, fizetnem kell addig nem mehetek ki. Mire én kértem őket, hogy a kamerafelvételekkel bizonyítsák be, hogy 24 órája ott vagyok, akkor fizetek, de azt mondták nem jó a kamera. Később kiderült, hogy ez fal szöveg volt, ugyanis a kamera jó volt, csak ezzel akartak elhajtani. szóval joggal követelik a 4 000 forintot szerintetek ???
2010. júl. 26. 15:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:
Közben hosszas keresgélés utána második parkolószinten megtaláltam a jegyemet és érdekes módon azután sem akartak fizetni. Mondtam, hogy a jegy elég komoly bizonyíték, de még nekik állt feljebb, ők akarták rám kihívni a rendőrséget. Újra hivatkoztam a kamerára aminek felhasználását megint csípőből elutasították mondván, hogy csak érvényes bírósági végzéssel lehet megtekinteni. Későbbi faggatásomra kiderült, hogy ez sem igaz, hanem arról van szó - mint valamelyikük végre kibökte -, hogy a kamera anyagának megtekintéséhez ki kell hívniuk egy szakmunkást aki nélkül nem tudják megnézni és az nekik pénzbe kerül. Na erre még mérgesebb lettem... Hihetetlen.
2010. júl. 26. 15:43
 2/64 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem végig nagyon keményen követeltem az igazamat, olykor káromkodva, ekkor meg azzal jöttek, hogy milyen a stílusom... Ez röhej.. Provokálják az embert a nyilvánvalóan mocskos eljárásukkal és amikor az ember begurul akkor meg mutogatnak rá, hogy milyen kultúrálatlanul viselkedik. A probléma az, hogy ha nem lépek fel erőteljesen - már-már bunkón - akkor simán elhajtanak. A végén, hosszas kardozás után kifizették a 4 000 forintot.
2010. júl. 26. 15:46
 3/64 anonim ***** válasza:

"Közben hosszas keresgélés utána második parkolószinten megtaláltam a jegyemet és érdekes módon azután sem akartak fizetni."

Mit nem akartak fizetni?Nekem csak ez a rész az összezavaró.


Ha pedig nincs meg a jegyed bírságot kell fizetned.De a 4.000Ft szerintem sok.

2010. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Fizettek ugyan, mert kértem őket, hogy ha nem fizetnek akkor vegyünk fel egy jegyzőkönyvet az aláírásunkkal, ha ez nem megy akkor tanúkat fogok hívni és velük fogom aláíratni a papírt. Persze azt mondták, hogy csak azért fizetnek hogy megszabaduljanak tőlem és kérnek, hogy többet ne menjek ebbe a parkolóba... Hát ezen is felment az agyvizem. Milyen alapon kér engem egy nyilvános parkoló igénybevételének elkerülésére ??? Micsoda mentalitás ez ? Tényleg nem értik, hogy ha kamerarendszerrel figyelik a bejövőket akkor iszonyú bunkóság egy apró hiba miatti - amelyik a kamerafelvételek alapján pro és kontra eldönthető - vitában egyből az egész napos díjat követelni ????
2010. júl. 26. 15:52
 5/64 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy ha nem találtad volna meg a jegyed, jogosan kérik a 4000Ft-ot. Valószínűleg, amikor Te behajtassz egy parkolóházba és elveszed a jegyet, egy szerződés lép életbe közted és az üzemeltető cég között. A szerződésben pedig valószínű, le van írva, hogy ha nem tudsz jegyet felmutatni bármilyen oknál fogva, egész napos parkolást kell fizetni. Így, hogy megtaláltad a jegyet, szerintem köcsögség volt szőrözni Veled, ez csak a parkolóház alkalmazottainak "jóindulatán" múlt.
2010. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Miután a megtalált jegyemmel bizonyítottam, hogy 13.49-kor léptem be - vagyis ekkor már a kamera nélkül is bizonyítékom volt - akkor sem akarták megtéríteni a szerintem jogosulatlan 4000 forintot. A meglelt jegy ismeretében nyilvánvaló volt, hogy nem töltöttem egész napot ott amely feltételezést csak akkor használhatják szerintem ha semmilyen módon nem tudom bizonyítani, hogy nem álltam ott egész nap.
2010. júl. 26. 15:54
 7/64 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok.


Így már értem!Tehát:

Kifizetted a 4.000Ft-ot és ezután megtaláltad a jegyet és nem akarták visszaadni a pénzed.Ha jól értelmezem így történt!?

Velünk is történt hasonló és nem kaptuk vissza a pénzünket :( Még én voltam a bunkó,hogy sértegettem a parkolóőrt :S


ha az egész sztoridat nézzük akkor mindkét fél hibás valamennyire.

2010. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Szerintem - ezekszerint a jogérzékünk itt mást mondd - ha nem tudják bizonyítani, hogy egész nap ott álltam, akkor nem kérhetik a 4000 forintot. Igaz ugyan , hogy ez a feltétel rá van írva a jegyre, de ezzel csak akkor szembesülsz amikor már bent vagy a parkolóban, tehát ha történetesen azt írják rá, hogy 200 000 HUF -ot fizetsz ha elveszted a jegyed akkor annyit. Ez az üzleti magatartás nem fair.
2010. júl. 26. 15:56
 9/64 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, így áll a sztori. De valamit digyelmen kívül hagytok: szerintem kamerafelvétel mellett a kamera félvételének bemutatása nélkül kérni 4000 forintot igen nagy gyökérség. nem is értem, hogy ez másnál miért nem veri ki a biztosítékot... Ha kamera van akkor eldönthető, hogy mikor jöttem be, tehát igen nagy parasztság elve kihagyni a díj megállapításánál és rosszhiszeműen a legnagyobb - egész napos - tartózkodást feltételezni.
2010. júl. 26. 15:58
 10/64 A kérdező kommentje:
Szerintem én nem vagyok hibás. Bárkivel előfordulhat, hogy szeles időben ahogy az ember kinyitja a kocsiajtót - a Duna Plaza nyitott légterű ! - észrevétlenül kisuhan az a kis papír. Ha kamera van akkor használják. Ez az én elvárásom. Aszerint kell fizetni amit a kamera idősávja mutat és kész. Vicc, hogy ők szolgáltatnak és úgy tesznek mintha hatóság lennének !
2010. júl. 26. 16:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!