Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van ez a hülye tévhit,...

Miért van ez a hülye tévhit, hogy egyes emberek azt mondják, hogy én nem álmodom?

Figyelt kérdés
Mindíg álmodunk és ezt egyesek nem is hiszik el, de miért lett ilyen tévhit, hogy páran azt hiszik, hogy ők nem álmodnak?
2008. nov. 21. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Miből gondolod, hogy mások mindig álmodnak? Van olyan, hogy álommentes alvás. Miből jött a hülye tévhited, hogy nincs?
2008. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Én nem tudom, hogy mi az igaz, de én is úgy tudom, hogy mindig álmodunk, de nem mindig emlékszünk rá, mert nem mindegy, hogy mikor ébredünk fel. Sőt egy éjjel alatt 4-5 különböző álmunk van állítólag.
2008. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
kedves első válaszoló. mindíg álmodsz. ha nem álmondnál, az azt jelentené, hogy agyhalott vagy.
2008. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Az 'álommentes alvás' csak rövid ideig tart!

Aki nem álmodik, az nagyon súlyos elmebeteg. Az agyi teljesítménye... valahol a béka feneke alatt lehet. Nappal is.

Viszont az álomnak nem az a feladata, hogy a tudatba kerüljön (vagyis legtöbbször nem kell emlékezned rá). Ez inkább mellékhatás.

2008. nov. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jah ezt mondom az első válaszoló is ilyen tévhitben él, hogy á ő bizony sosem álmodik...
2008. nov. 22. 08:10
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Buta vagy, sehol nem írtam olyat, hogy én nem álmodnék. Látszik a szövegértéssel gondjaid vannak, valószínűleg ezért olvashattál valamit nagyon félre. Amúgy amikor az emberek azt mondják, hogy nem álmodtak akkor arra gondolnak, hogy nem emlékeznek rá, hogy álmodtak volna, mást nem is állíthatnak, hiszen honnan tudnák mi történt akkor, amire nem emlékeznek.


De létezik az álommentes alvás, és el is lehet érni tartósan, és sokkal pihentetőbb. Ez már a meditáció egy formája, de a tudósok szerint határozottan az alvás jeleit mutatja...

2008. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyébként én úgy tudom h mki álmodik,csak nem mki emlékszik rá mindig!én legtöbbször emlékszem,de van olyan h tudom h álmodtam,de már nem tudom h mit...
2008. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
sziasztok! én úgy tudom, hogy egy nap milliónyi álmot látunk, csak arra emlékszünk ami fontos volt nekünk. Sokan nem hiszik el hogy életük során egy felmérés alapján minden ember 8 pókot megeszik ÁLMÁBAN... úgy látszik az agyunk ilyenkor lemegy nullára...
2008. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem tudom engem miért pontoztak le,mert tényleg így van állítólag,h álmodunk,csak nem mindig emlékszünk rá...
2008. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!