Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek akkor, ha az...

Mit tegyek akkor, ha az osztálytársam olyanokat ír, hogy meg akar halni? 😱

Figyelt kérdés
Az osztálytársamra valamiért rátört a depresszió és olyanokat ír Messengeren, hogy meg akar halni meg hogy nemsokára a mennyekben lesz! Mit tegyek?

2020. ápr. 8. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Semmit.
2020. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Aki valóban öngyilkos akar lenni, az csendben teszi, nem szól senkinek róla. Szóval ez az osztálytársad részéről csak figyelem felkeltés, nem fogja megtenni, nyugi.
2020. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Azt hogy akciós a tescoban a kötél meg a sámli.
2020. ápr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 V. Hélix ***** válasza:
56%
Ahogy a második mondja, ha tényleg meg akarná ölni magát nem szólna senkinek, hogy ne állítsák meg. Csak figyelemfelkeltés. Esetleg beszélj vele és kérdezd meg, hogy: "Mi baj miért irogatsz ilyeneket, történt valami?"
2020. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg akartam öngyilkos lenni 20 éve, ilyesmi segítségkérő jelzéseket adtam a környezetemnek, amit Te is írsz,hogy az osztálytársad ad. Senki sem értette. :( Szerintem beszélgessél az osztálytársaddal, hagyjad, hogy elmondja a gondjait és próbáld valamilyen segítség irányába terelni, nekem annak idején az antidepresszáns gyógyszerek használtak, de manapság sok pszichológus is van.
2020. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó. Mégis itt vagy. Ergo nem akartál az lenni. Ha vki az akar lenni, akkor megoldja. Ennek ennyi a lényege. Vonat, magas feszültség, 20 emeletes..... Nem marháskodik.
2020. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

#5 Nem tetted meg, tehát te sem gondoltad komolyan, bármit is írsz ide. Nekem anno az osztálytársam kirohant az óráról. Este tudtam meg, hogy felakasztotta magát. Senki (!) nem tudott róla, hogy ezt fogja tenni! Erről ennyit.

#2 voltam.

2020. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Felelőtlenség azt mondani, hogy úgysem teszi meg aki előre beharangozza. Eleve más dolgok veszik rá az embert. Van aki még kapaszkodnak a másikba.

Kérdező, nem fejtette ki, hogy mennyire szoros a kapcsolat közted és az osztálytársad között, illetve hány évesek vagytok. A legjobb az lenne, ha elmentenéd amiket ír és szólnál egy felnőttnek. Lehet az osztályfőnököd, vagy az osztálytársad szülei.

2020. ápr. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!