Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetek Uber sofőr ausztriában?

Lehetek Uber sofőr ausztriában?

Figyelt kérdés
Soproni vagyok magyar jogosítványal
2020. ápr. 10. 10:22
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:

Az EU-ban szabadon lehet munkát vállalni, viszont az adott ország munkaügyi szabályi érvényesek az ott dolgozó más állampolgárokra is. Nyilván pontosan kell majd utánanézned, hogy Ausztriában mi vonatkozik rád, de alapvetően lehetsz ott Uber sorőr is.



Ismertetők az Európai Unióról

Európai Parlament


"A tagállamok minden állampolgára jogosult arra, hogy a belföldi munkavállalókra alkalmazandó szabályozásoknak megfelelően egy másik tagállamban keressen munkát."

[link]


Interneten pontosabban is utána tudsz nézni, akár ausztriai magyarok blogban, mert ilyen szinte minden országra van már. Vagy akár egy-egy cikk is közli az alapokat legalább. A legcélszerűbb lenne az ausztriai munkaügyi hivatalt felhívni, és persze előtte a weboldalukat átnézni. Egyből elmondják mi kell, milyen sorrendben és hol kell és hogyan beadni, stb.


Csak két cikk kapásból - nem olvastam el - inkább csak mutatóba, hogy általánosan gyorsan tudsz tájékozódni, de az osztrák munkaügyi hivatal - nem tudom ott hogyan nevezik - az a legjobb ilyenkor.

[link]

[link]

2020. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!
2020. ápr. 10. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!