Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez csak egy egyszerű véletlen,...

GreatLear kérdése:

Ez csak egy egyszerű véletlen, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Egy barátommal elmentünk az erdőbe kirándulni. Meséltem neki, hogy gyerekkorunkban az akkori barátommal ide szoktunk eljárni mindig.

De sajnos ő egy éve meghalt.

Késő volt. Elmentünk a kocsihoz. Bekapcsoltam a rádiót, és pont az a régi, egy kedvenc szám ment rajta, amit gyerekkorunkban hallgattunk. Ráadásul egy kívánságműsorba, ahol nincs megírva a menetrend... de ezt a számot már szinte sehol nem játszák és pont akkor azon a random csatornán...



2020. ápr. 19. 01:14
 1/5 anonim válasza:
52%
Ez egy figyelmeztetés volt, hogy nem kéne kirándulgatni karantén ideje alatt. A zene volt az előjele, hogy most ti fogtok meghalni.
2020. ápr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Az egész létezés egy összefüggő látomás. Egy érzéki csalódás. Az ostoba réteg nem fogja fel csak kihasználja és általuk formálódik a világ.
2020. ápr. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetekről azért nehéz megmondani, mert nem egy cinkelt kocka, ahol ha elég ideig dobálod, akkor kiderül, hogy nem esik egyforma arányban mind a hat oldalra.

Mekkora az esélye, hogy történik két esemény, ahol van valami összefüggés? Ki mondja meg mekkora az esély rá? Az biztos, hogy az lenne a valószínűtlen, ha sosem történnének ilyesmik. Annyi dologra gondolunk, annyi dologról beszélünk, annyi dalt hallunk, annyi dolgot látunk nap mint nap.

(Zárójelben: Bár nem említed melyik rádió és milyen dal, de minden második rádió nosztalgiacsatorna és a kívánságműsor eleve az, ahol nagyobb eséllyel kerül elő egy ritkább dal)

2020. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen volt, de tudom milyen érzés.

Velem sok ilyen van, néha eszembe jut egy dal, és az megy a rádióban, de nemcsak ezek a mindennapos dalok, volt amikor egy olyan járt a fejemben amit még én speciel sose hallottam, hogy adnák a rádióban.

Vagy gondoltam valakire aki nem a közelben lakik/nem beszélünk már, aztán pár órára rá pont erre mászkál valahogy mégis, vagy volt, hogy rám írt... De ezek csak véletlenek, még ha furcsák is.

2020. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Ezeket a dolgokat hívják megerősítési torzításnak.

Ezt most egy életre megjegyezted - a másik 182-t, ahol ezek nem jöttek be, már el is felejtetted.

2020. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!