Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha mentőtiszt leszek, akkor...

Ha mentőtiszt leszek, akkor másodállásban dolgozhatok ugyan abban a kórházban műtőssegédként?

Figyelt kérdés
Hogyan működik a másodállás fizetése? A két nettóból összesen vonják le a "dolgokat" és abból lesz egy bruttó, vagy külön külön vonják le? Előre is thx!

2020. ápr. 21. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Fizetéskor a bruttóból vonnak le és az lesz a nettó. Mentőtiszt végzettséggel kórházban lehetsz ápoló.
2020. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokra nem mentél az első válaszolóval...


Nem, nem együtt vonják le. Általában a két állás az egészségügyben különbözik egymástól, még akkor is, ha ugyanaz a munkáltatód, adott esetben a kórház.


Illetve nem, önmagában nem lehetsz műtőssegéd a tiszti diplomával, hiszen mást tanultál, de ugye meg tudod csinálni azokat a képzéseket is.


Ápoló, ahogy előttem írta a válaszoló, nem lehetsz csak úgy a kórházban. Mentőtisztként többet tudsz mint egy ápoló, de nem is a többletről van szó, tulajdonképpen más a dolgotok, ő az ápolást tanulta, te meg a sürgősségi betegellátást.


Manapság már dolgozhatsz sürgősségi/traumatológiai osztályokon, mint mentőtiszt.


Mesterképzésekkel több kapu nyílik meg előtted, illetve néhány esetben igaza lehet az előttem szólónak, azonban nem ez a megszokott és a gyakori.


A mentőtiszt az mentőtiszt, nem ápoló, nem orvos és nem műtőssegéd.


Apropó; miért szeretnél műtőssegédként dolgozni, ha megvan a diploma? Illetve ha műtőssegédként szeretnél tevékenykedni, miért csinálod/csináltad meg a diplomát? :D

2020. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos volt, köszönöm! (2.)

Igazából még van 2 évem pályaválasztásig. (10.-es vagyok). Azt olvastam, hogy nagyon gyér a mentőtiszti fizetés. Nekem nem is a fizetés a mérvadó, hanem az, hogy szeressem csinálni. Azért dolgoznék az egészségügyön belül más területeken is, mert érdekel!Nem tudom, nem tanítják, otthon sem tudok kitől kérdezni erről. :(

Ha tiszti állás mellett lenne időm, (az idő is kérdéses, hogy van-e) akkor miért ne dolgozhatnék mást is egy plusz jövedelmét? (Ha az utolsó mondatom nagyon falsch, akkor legyen szíves kijavítani, mert nagyon örülnék neki! :)

2020. ápr. 27. 07:50
 4/4 anonim válasza:
Ne dolgozz műtőssegédként, mert le fognak téged nézni! Maximum csak akkor, ha abszolút kilátástalan a helyzet és nagyon kell valami alja meló. Velem is így volt, de eléggé meg is bántam, hogy elvállaltam! Mondjuk azt még jobban, hogy egy két ember képét nem rendeztem át! Többet tudsz, sokkal többe fogsz tudni, ne égesd magad én azt mondom, max ha tényleg nagyon nagy sz*rba vagy, és gyorsan kell vmi meló, akkor esetleg vállald be egy két hónapra, de amint van jobb lépj!
2020. máj. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!