Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire durva...

Szerintetek mennyire durva egy szerelmesverset küldeni egy lánynak, aki alig ismer?

Figyelt kérdés

#levél #lány #szerelem #vers #gimnázium 10. osztály
2020. ápr. 24. 17:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
kemény, de simán küld el! 50% (bemásolnád ide?)
2020. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenkirály dolog.

Az már más kérdés, hogy célt érsz e vele...

2020. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon kérdéses, hogy bejön-e. Viszont. Ha nem ismer akkor ettől nem fog túlzottan rádállni, az biztos. Ismerkedj vele, beszélgess... azon múlik a lényeg, hogy összeismerkedtek. Küldhetsz neki akármit, de attól szerelmes még nem lesz.
2020. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem durva. Tudod mi a durva? A "Hé, csaje, kő kóla?" megszólítás.


Általában az évszázadok folyamán szerelmes verseket küldtek a férfiak az imádott (akár alig ismert) nőnek. Ez is egyfajta ismerkedési kapcsolat. De persze, ha jó fogadtatása, akkor tovább kell menni egy lépéssel, pl. beszélgetéssel, hogyha kíváncsi rád a másik, akkor megismerhessen.

2020. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TappancsMancs ***** válasza:
Általában azért nem küldtek, talán nagyritkán előfordulhatott. Ezt a költők versei alapján lehet esetleg hinni, hogy régen AZ emberek verseket írogattak, csak ez nincs így. Régen a többség még írni sem tudott, nemhogy verset írni. Egy parasztgyerek, vagy kézműves, vagy szolgáló, egy földműves és akárki egyáltalán nem küldött verset, semmilyen verset. Ilyet a költők versei alapján képzelhetünk el, de az fantázia.
2020. ápr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

TappancsMancs:

Nem azt mondtam, hogy mindig, és mindenkinek, hanem nagy általánosságban előfordult. Nem kell mindjárt a földműveseket, és írás tudatlanokat előhozni.

Plusz: régebben az írástudóknak / íródeákoknak ezért is lehetett nagyobb megbecsülése, mert leveleket (akár verseket is) írhattak emberek helyett, akik valami módon fizettek érte. A célszemély pedig - ha nem tudott olvasni - akár fel is olvastathatta magának valakivel.

De tényleg ne menjünk ennyire vissza az időben.

2020. ápr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:

Jó értem azért, hogy nem azt mondtad, hogy mindig és mindenkinek, és én sem azt mondtam. Általában-t írtál és én is azt írtam, és ha tudsz pontosabbat természetesen jöhet, de ami engem illet nagyon kétlem azt az általánosat. Még azt is, hogy az írástudatlanok megbízásból verseket írattak és, hogy a szintén írástudatlanok meg felolvastatták.


A földműveseket meg csak azért hoztam fel, mert ha már évszádokról esett szó, akkor a többség bizony földművesként dolgozott, vagy valahol a mezőgazdaság területén (pl cséplés, stb). Az emberek 80-90%-a a mezőgazdaságban dolgozott a középkorban, mert hát nem volt traktor és cséplőgép és ilyenek. Ma már a gépesítés kiszorította az emberi munkaerőt, csak évszádokkal ez előtt nagyon más volt az élet. Általános akkor lehetett volna, ha a parasztságot is beleértjük, mert ők tették ki a középkor 80-90%-át, a többség nélkül már kevésbé tűnik általánosnak.


A többség kétlem, de néha íródeákok talán írtak verseket, talán, bár szerintem a többségük csak írnok volt. Ritka kivétel lehetett szerintem amit mondasz, de ha tudsz valamit még róla jöhet kis ismeretként. Talán a nemesek között ez előfordulhatott, ezt nem tudom. Megmondom szerintem még közöttük sem volt általános a vers írás, vagy íratás sem. Persze szerintem, de tényleg ezt nem tudom.

2020. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fönök2.0 válasza:
100%
Egyáltalán nem durva ,én már csináltam de persze saját magamtol találtam ki ,hidd el beválik
2020. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:

Fönök2.0 - hát akkor hajrá kérdező :)

Megan lehet, hogy olvastál valamit valahol és arra emlékszel valahogy. Olyat én is olvastam, hogy egy ismert költőnk egy történelmi személyünk írnoka volt... ha ott el tudom képzelni, hogy íratott verset, de arról nem tudok, hogy történt-e ilyen.

2020. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyos,ha a megfelelő személytől kapnám akkor én lennék a világ legboldogabb embere.

Ha tudnád én miket írtam annak a fiúnak aki nagyon tetszik nekem.:)

De én bisztosrs akartam menni úgy hogy arra is mentem.;)

2020. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!