Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köztetek is van, aki multinál...

Köztetek is van, aki multinál dolgozik, de már rég kiábrándult ebből a multis világból, csak még nem tudja mit kéne helyette csináni?

Figyelt kérdés

Meetingek, daily standupok, conf. call-ok, all staff meetingek, teljesítményértékelések, véget nem érő taskok, értelmetlen személyes célok. Kábítanak, hogy iszonyat jó vagy, de sajnos most épp nem tudnak fizuemelést adni, mert nem megy olyan jól a cégnek, stb. De azért húzzunk bele, mert csak együtt sikerülhet! Ilyesmik. Olyan Office Space feeling, ha valaki látta.


Sokszor semmi értelmét nem látom annak sem, amit a cég csinál, az az érzésem, hogy nem tesz hozzá semmit a világhoz, csak a marketing/sales elhiteti az emberekkel, hogy márpedig erre szükség van, aztán a világ mennyivel jobb lesz tőle. Pedig a nagy túrót! Az egész csak arról szól, hogy csináljunk valamit, azt eladjuk, pörögjön a lóvé a tulaj számlájára, az embernek meg elég annyi fizut adni, amennyiért épp bejön holnap is. A legjobb szakembereket hagyják elmenni, de újat nem vesznek fel, mert nincs keret. Aki marad, az meg sokszor viszi annak a munkáját is, aki elment.


Legszivesebben mennék vidékre egy tanyára, szőlőt termeszteni, vagy valami kétkezi munkát csinálni, ahol látom, hogy ha dolgozok, akkor létre jön valami, nem azt, mint itt, hogy reggeltől estig verem a billentyűzetet, aztán másnap minden kezdődik előről. Jó lenne, ha a magam ura lehetnék. Ja, és a legjobb az egészben, hogy a legtöbb munkatársamnak csak úgy csillog a szeme, hogy ebben a mókuskerékben pöröghet. Szeretem a szakmámat, nem arról van szó, de valahogy csalódtam ebben a világban: kényelmes a munkakörnyezet, meg a társadalmi átlagnál jobb fizetést adnak (- de nem a befektetett munkával arányosat!), viszont valahogy képmutatónak érzem az egész rendszert, és anyagilag sem hozta az elvárásokat. 37/F



2020. ápr. 27. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Van benne sok tény . De az önallósodás iszonyat millios tétel , sok tartalék sok munka mire lesz komolyabb dolog . De a gagyi felesleges holmik beidegződések lerázása utan is kell oda autó net gáz víz es élelem ruha energis ami mindig pénz . A teljes modern technika rendszert sem a társadalmat nem lehet kikerülni . Világéges forradalom barmi khat oda is .
2020. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is utáltam. Elmentem egy kisebb céghez, más munkakörbe, kevesebb pénzért. És itt imádok lenni és dolgozni. Menj az álmaid felé!
2020. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem egyszerű a saját talpon állás. Van kertünk, szőlőnk, földünk, édesapám fizikai munkát végez, hétvégenként sokszor én is járok vele, segítek neki - testközelből ismerem a kétkezi munkát, szóval nincsenek illúzióim, nem rózsaszín szemüvegen keresztül ábrándozok.


Még nem tudom, mit kéne csinálnom, de hogy nem az irodából akarok nyugdíjba menni, az biztos.


Második: örülök, hogy neked sikerült!

2020. máj. 12. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!