Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eladtam 3 ember kisebb könyvcs...

Kikicsajxi kérdése:

Eladtam 3 ember kisebb könyvcsomagot előre utalással fizettek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eladtam 3 kisebb könyvcsomagot (a legdrágább 28.000) Ft volt előre utalással fizettek ez hètvègèm volt szombaton ma kedd van de nem tudom elküldeni a könyveket mert kórházban vagyok. Segítsègem nincs. A pènzt meg leghamarabb jövőhèt kedden tudom visszautalom Nekik. Mit tegyek? Írtam Nekik hogy mi a helyzet. De n M èrdelki őket kèrik amit utaltak ( persze jogosan) felhívtam egy ügyvèdet hogy mit csináljak. Azt válaszolta hogy ha feljelenteni de visszafizetem jövőhèten akkor semmi gond. Mivel adás vètel nem törtènt. A pènzt visszakapták (kapják). A neten próbáltam utánanèzni hogy ilyenkor mi van de azt írják hogy ez csalásnak minősül. Akkor ez most minek számít? Arról hogy rosszul lettem vasárnap nem tehetek. Senkit nem akartam bántani de sikerült.

2020. ápr. 28. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha visszaadod a pénzt, nincs miért számonkérni téged. Káruk nem keletkezett belőle. Valószínűleg nem hiszik el a kórházas történetet, azt hiszik mese és át lettek verve. Én mondjuk küldtem volna egy időbélyegzős fényképet, hogy tényleg ez a helyzet és te ágyhoz vagy kötve, nem tehetsz róla.
2020. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet küldök kèpet köszönöm. Amúgy ha fel is jelentenek papírom lesz róla hogy hol vagyok.
2020. ápr. 28. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs senkid a családban aki feladná nekik a könyveket???

ne csináld már!! ez vicc!!

2020. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, ilyen szempontból nincs mitől tartanod. Csak hát sok a csaló, és ha valakinek kifizet ~30 ezer forintot majd az a reakció, hogy ő kórházban van és nem tudja küldeni, biztos hogy sokakban ez kételyt ébreszt, nem sajnálatot. A csalók is hitegetni szoktak meg kifogásokat kifogásra halmozni, hogy most épp miért nem tudták feladni postára.
2020. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem nincs senki olyan aki fel tudná adni ez nem vicc. Ha lenne valaki megkèrnèm hogy a pènzt is utálja vissza ès ha megèrkezett a könyv akkor majd visszaküldik a vètelárat.
2020. ápr. 28. 09:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy sok a csaló. De a csalók is vissza szokták fizetni a pènzt?! Mert ha igen akkor mitől csaló?! Nekem kórházi papíron lesz róla hogy hol vagyok ès nem elbújtam vagy ilyesmi szóltam nekik hogy mi a helyzet ès hogy a lehető leghamarabb visszautalom a pènzüket ès elküld a könyveket utánvètellel. Nem akartam senkinek gondot okozni. Ès feljött emberhez mèltóan vállalom ennek a helyzetnek a következmènyèt
2020. ápr. 28. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ugyanarról beszélünk. A csaló attól csaló, hogy csak ígér de nem teljesít. Neked is akkor fognak a legtöbben hinni, ha már ott van a visszautalt pénzt a számlájukon. Addig csak a kétség van meg az ideges várakozás, hogy tényleg úgy legyen ahogy ígérted. Nem azt mondtam hogy csaló vagy és csalási szándékod lenne. De olyan helyzetbe kerültél önhibádon kívül, amit a csalók is használni szoktak, és ez minden félnek egy frusztráló helyzet.
2020. ápr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Èrtem. Köszönöm a válaszokat. Mind N jót. Jó egèzaèget!
2020. ápr. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!