Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes lenne énekre járnom?

Érdemes lenne énekre járnom?

Figyelt kérdés

16/L

Pár éve benne vagyok a sulis kórusban, de nincs az a nagyon jó hangom, sőt, szerintem egyáltalán nincs, de a barátaim amikor hallanak énekelni, azt mondják, hogy szépen éneklek. Néha én is úgy érzem, de ez nagyon ritka. Szóval a lényeg az, hogy nagyon bátortalan vagyok, nem merek énekelni egyedül, sőt a családom még sose hallott (vagyis utoljára pici koromban).

Azon gondolkodtam, hogy szeretném fejleszteni az ének tudásomat. Szerintetek megérné eljárni? Mi van ha nem merek majd az énektanárnak énekelni? Valaki valami tapasztalatot megosztana, vagy tanácsot? Nagyon félek, de ez így nem mehet tovább, mert elveszi az összes önbizalmamat. Köszönöm mindenkinek, aki esetleg segít!



2020. ápr. 29. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Nagyon jó fiatalon valamilyen kifejezésformát gyakorolni (rajzolni, zenélni, énekleni, táncolni stb) Az énektanár hangképzést fog veled gyakorolni, nem lehet olyan, hogy "nem mersz" énekelni.
2020. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes. Ha a kórusból nem raknak ki, akkor kell hogy legyen hangod. Énektanárral hamar eljutsz arra a szintre, hogy egyedül is bátran énekelhess akár közönségnek. Ne félj, az éneklés nagyon szép dolog és bizonyított tény, hogy örömet okoz.
2020. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kórusban jól el lehet vegyülni, de ha nagyon elütne a hangod a többiekétől, azt mások is észrevennék. Hogy 16 évesen nincs önbizalmad, az szinte természetes ebben a korban, de hallgass a barátaidra, ők kívülről tán még jobban meg tudják ítélni, mint te magad. Az énektanár nem várja el, hogy rögtön az első órán lenyűgözd, tanulni mész hozzá, nem szerepelni. A kórusban szerzett tapasztalatod mindenesetre jó ajánlólevélnek számít. Szóval rajta! (Most, amíg tart a járványhelyzet, bőven van időd otthon egyedül gyakorolni, hogy ne teljesen felkészületlenül érjen az első énekóra.) :)
2020. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat, nagyon átgondolom!!


Csak ettől a gyakorlástól félek, mert tényleg nem merek a szüleim előtt énekelni, csak néha szoktam a kertben halkan dudorászni, amikor tudom, hogy nem hallják..😅


De tényleg köszönöm a válaszokat!!!♡

2020. ápr. 30. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!