Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi gitár gyakorlás elég...

Mennyi gitár gyakorlás elég egy napra?

Figyelt kérdés
Tehát nagyjából fél éve kezdtem el gitározni és még eddig nem nagyon veszem észre azt, hogy fejlődöm. A YouTube-on láttam, hogy mások 1 év alatt már nagyon komoly szintet el tudtak érni. Nekem az iskola miatt eddig nem nagyon volt időm a gyakorlásra, de 1 héten átlagosan 2-3 óra azért megvolt. Most, hogy nincs iskola már a napi 3 óra is meg szokott lenni néha, de általában 2 mindig megvan. Szóval, hogy tudnék kevesebb idő alatt jobb lenni és pontosan mennyi idő szükséges ehhez?

2020. ápr. 30. 22:53
 1/5 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem (csak) az a lényeg, hogy mennyit gyakorolsz naponta, hanem az is, hogy hogyan gyakorolsz. Lehet napi 1-1,5 órával is látványosan fejlődni, meg napi 5 órával is egyhelyben toporogni. A kulcs abban van hogy hogyan építed fel a saját tanmenetedet, illetve ezt hogy kivitelezed.


Milyen zenét játszol, milyen gitáron? Mik a célok?

2020. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Járj tanárhoz. Az nem gyakorlás, hogy skálázol, vagy eljátszol dalokat. Ettől még nem fogod tudni, hogyan működik a zene, mi miért történik.
2020. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy cort AD810 OP gitárom van és főleg alternatív metált vagy rockot játszottam rajta eddig. Tanárhoz is jártam hetente egyszer általában. A cél az lenne, hogy elérjek egy profi szintet amivel már lehet kezdeni valamit. Egyébként köszi a gyors válaszokat.
2020. máj. 1. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Tanárt kell váltani, ha nem érzel fejlődést. Amelyik csak arra megy, hogy kifizesd az óradíjat, nagyon felejtős. Most tele van online lehetőségekkel az oktatói piac. Pont olyan jó, mintha oda/vissza utaznál és az óra felét azzal csesznétek el, hogy elmeséli ő mekkora rocker. Tudod kell nagy vonalakban előre látni a tanmenetben. Nem azért, hogy előreszaladj-ami nem is jó-hanem, mert akinek csak arra van koncepciója, hogy fizetéstől fizetésig leszed neked valami anyagot a netről, mehet is a kukába.


Amint tapasztaltad már a tudás pénzbe kerül. Ne dobáld el a nehezen megszerzett javaid értéktelen/használhatatlan információkra.

2020. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Waff ***** válasza:

Nyugi, fél év nem nagy idő, ez még teljesen a kezdő lépcsőfok...attól függetlenül hogy pl itt gyk-n is olvashatsz néha olyanokat, akik 1-2 hét alatt "hű de profikká" képezték magukat...

Ez nem verseny...és ha valamiben, hát ebben nem is szabad sietni.

Gyakorolj amennyit csak tudsz, néha menj el tanárhoz is. Nyilván az a célod hogy el játszd kedvenc dalaid, youtube is sokat segíthet...első körben a legegyszerűbb, "lebutított" változatban próbáld elpengetni a nótákat.

2020. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!