Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cukrász szakma + érettségi...

Cukrász szakma + érettségi után merre tovább?

Figyelt kérdés
2. évfolyamos cukrász tanuló vagyok, de már most tudom, hogy nem szeretnék ebben maradni ezért az a tervem, hogy elvégzem az érettségit és megyek tovább főiskolára vagy egyetemre tudom sok időm van még addig, de sokat gondolkozom rajta szinte mindennap, hogy mit is szeretnék majd csinálni utána. Rengeteg minden érdekel, de sajnos nem lehetek mindenféle ágazaton egyszerre. Pszichológus, munkaügyi, könyvelő, jogászon gondolkodtam bár halottam, hogy jogásznak rengeteget kell tanulnia és még úgysem biztos, hogy eltud helyezkedni. Magolós tantárgyak szinte minden megy matek, kémia, fizika nem igazán de ezekből amiket értek azokat nagyon. 17/F

2020. máj. 1. 04:11
 1/1 anonim válasza:

Mivel nem ismerünk, helyetted nehéz megmondani, mit kéne választanod. A jogász képzésen valóban rengeteget kell tanulni, pszichológián sok az olvasmány, valamint (amiről sokan elfeledkeznek) van statisztika, amihez kell minimális matek tudás, illetve biológia.

A felvi.hu-n van pályaorientációs teszt, illetve ha beszélsz angolul/van, aki segít, sok ilyet találsz online. Érdemes ilyeneket kitöltened, esetleg pályaorientációs tanácsadáson résztvenned.


A munkaügyi alatt nem tudom, milyen szakot értesz pontosan.

Ami biztos, hogy jogra és pszichora magasak a ponthatárok, készülj arra, hogy emelt szintű érettségit kell írnod, amihez cukrász képzésen rengeteg tanulásra lesz majd szükséged. Szívesen segítek, ha további kérdéseid vannak, de amíg nem szűkíted le az érdeklődési köröd (annak tekintetében, hogy miben lennél jó), nehéz bármilyen tanácsot adni.

2020. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!