Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy 16 éves koromtól...

Igaz, hogy 16 éves koromtól kezdve oda mehetek ahova akarok?

Figyelt kérdés

egy csaladtagommal osszetuzesbe kerultem,mert nem enged at a baratomhoz,mas pedig mondta nekem hogy nyugodtan menjek,mert jogom van hozza,es hogy pl edesanyam nem szolhat bele abba hogy hetvegen hol vagyok es hogy ott alszok e,(16 eves kortol) csak tudatnom kell vele,hogy hol leszek,

ez igaz?



2020. máj. 6. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, 18 a korhatár, mert addig a szülő/gondviselő tartozik felelősséggel érted, a rendőrség pedig bejelentés után ha megtalálsz, hazavisz. 18 év felett van az a változat, hogy ha a rendőrség megtalál, akkor te nem vagy köteles hazamenni velük, ők pedig arról értesítik a szülőt, hogy megvagy és nem járultál hozzá, hogy hazavigyenek.


16 évesen egyféleképpen tudod nagykorúsítani magad, házassággal. De ahhoz ugyanúgy kell a szülő és gyámhatóság engedélye. Plusz nem is érdemes rugózni ezen az "én már nagy vagyok, azt csinálok amit akarok" dologgal, mert a végén azt fogják mondani, hogy akkor mehetsz amerre látsz, vagy pedig ha már önálló vagy akkor moss-főzz-vásárolj magadra, és ha otthon akarsz lakni akkor szállj be a rezsibe a munkabéredből (ha nincs, akkor mehetsz megdolgozni érte).


Bírd még ki két évig, akármennyire bizsereg...

2020. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval csak egyetérteni tudok. 16 évesen még kiskorú vagy, szóval elég logikus az, hogy nem mehetsz oda ahova akarsz.
2020. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!