Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dilemma! Egyetem vagy Légió?

Dilemma! Egyetem vagy Légió?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, vajon melyik döntés lenne a legjobb.

Érettségi után megpróbálkozni az Idegenlégióval, vagy esetleg rögtön az egyetemre menni? Félek ha az egyetemet választom olyan életreszóló tapasztalatot, élményt, kalandot, és kitudja még mit vonok meg magamtól, amit pótolni lehetetlen. Ha viszont a Légiót választom, nem lesz diplomám 23évesen.


2010. júl. 29. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem jobban jársz a légióval, hidd ha el van diplomád akkor sem biztos hogy eltudsz helyezkedni
2010. júl. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy légiós gyereket. 20 évesen vézna gyerekként vonult be és neki bejött. Ma már kiképző. Viszont az is elmesélte, hogy többen otthagyták a fogukat éles bevetésben Koszovóban és Afrikában is, ráadásul olyanok, akik jó barátjai voltak. Ha a légió mellett döntesz, akkor ezt is vedd számításba!
2010. júl. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök Nektek és ennek a két válasznak!

Nem is talán az elhelyezkedés miatt, hanem hogy "műveletlen" maradok. Talán nehezebb lesz a sulit elkezdenem. Később kapom meg a diplomát(lemaradok). Az én édesanyám felnőtt fejjel tanul a diplomáért és tudom hogy neki milyen nehéz. Ezért félek hogy lemaradok. CSupán ennyi. Viszont attól is félek hogy erről az életreszóló élményről lemaradok.

2010. júl. 29. 02:49
 4/7 A kérdező kommentje:

Mind a kettővel vesztek. A kérdés hogy melyikkel többet.

Légióval tudást és éveket vesztenék itthon. A tanulással talán olyan tapasztalatokat amiket semmi sem pótol. Nagyon kétségbe vagyok esve. Hamarosan el kell döntenem.

2010. júl. 29. 02:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy a Légióhoz csatlakozni illegális? Utána nehezen tudnál itthon egyetemre menni. Viszont kapnál francia állampolgárságot, ha túlélnéd.
2010. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A Francia Idegenlégióba való belépés nem ütközik tövénybe, csupán a Magyarország területén való toborzás.

Toborzóiroda csak Franciaországban található, így hát legálisan törvényesen be lehet lépni.

A mai Idegenlégióba az embereket már nem golyófogóknak toborozzák. Minden egyes emberélet nagyon is számít. Kevesebb veszély van benne mint gondolnád.

2010. júl. 29. 16:49
 7/7 anonim válasza:
Énis hasonló problémával küzködök. Ha még aktuális nálad a téma akkor küldhetnél privátot!
2011. jan. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!