Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Hollywoodi filmekben hogy...

A Hollywoodi filmekben hogy van nyitva a színészek szeme a víz alatt? Valami trükk?

Figyelt kérdés
Én akárhányszor próbáltam a szemem kinyitni víz alatt, rettentően fájt, bár ismerek olyat aki ki tudja nyitni. Hogy van ez? A színészek mind képesek erre?

2020. máj. 11. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

1. Tudom, hogy minden ember evvel jön, de erre a kérdésedre csak simán rágooglozhattál volna.

2. Nincsen nyitva a szemük. Az egész mind csak CGI-s trükk. A színészeket csukott szemmel kamerázzák le a víz alatt, és csak utána adják hozzá a speciális effekteket (, mint itt például a szemet). Természetesen nem kell mindent elhinni a filmeknek.

2020. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezzel foglalkozik, simán nyitva tartja a szemét a víz alatt. Víz alatti halászok szerinted hogyan boldogulnának másképp?
2020. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez gyakorolható/edzhető?

A filmekben mégis milyen funkciója van annak hogy nyitva van a színészek szeme a víz alatt? Persze azokon a jeleneteken kívül, ahol ennek tényleg jelentősége van mert mondjuk talál valamit a szereplő.

2020. máj. 11. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Uszodában én is ki tudom nyitni.

Ha sokszor csinálom, nekem is begyullad, a klór miatt.

2020. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltalálták ám a kontaktlencsét!... Már mint ha valamelyik színész nagyon kényes lenne...

és a rendező sem enged....

és dublőr sincs...

és CGI-ra sincs pénz.

Bár utóbbi esetben a kényes színészre sincs.

Meg az ilyeneket nagyon konzrollált körülmények közt teszik, szóval a vízet is be lehet úgy állítani, hogy ne csípjen... Egyébként inkább azét kellemetlen, mert lemossa a szemről a védő hártyát - tudod, amiért pislogsz

2020. máj. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!