Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szőlőtelepítés - hogyan...

Szőlőtelepítés - hogyan termelhető az egyesfüggöny?

Figyelt kérdés
Szép napot Mindenkinek! Egy ideje már foglalkozunk szőlőtermesztéssel, most pár év után eljutottam arra a szintre, hogy szeretném az első saját telepítésem megtervezni, és ha minden jól megy, következő tavasszal telepíteni. A tervem az volt, hogy két fajtát telepítek, mindegyik fajtából szeretnék 200-250 liter mustot hordókba helyezni szüret idején. A választott művelésmód (bár tudom, hogy ma már nem túl népszerű, de a vad jelenléte miatt muszáj) az egyesfüggöny lett. Sajnos nincs más opció. Az lenne a kérdésem, hogy a kívánt mennyiség eléréséhez körülbelül hány tőkével kell számolnom, hogyan termelhetők a tőkék ilyen esetben? Én alsóhangon 400 darabbal kalkuláltam, de nagyban függ a terheléstől (valamint a területtől, tőkék közötti tácolságtól, sortávtól). Lehetséges mondjuk ebben a művelésmódban a 2 liter must/tőkés hozam? Tudom, ha túlterheljük a tőkét a minőség romlik nagyban, de mégis kíváncsi lennék a tapasztalatokra, véleményekre.

2020. máj. 11. 11:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!