Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a katonai vezető régies...

Mi a katonai vezető régies elnevezése?

Figyelt kérdés

Egy rejtvénybe kell, de sehol nem találtam rá választ. A mássalhangzók megvannak és ebben a sorrendben kell még közéjük illeszteni magánhangzókat:

F V S R



2020. máj. 11. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Fővesér
2020. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez mitől lett nulla? Fővezér jöhet csak ki, ami megfelel a meghatározásnak. A kérdező vagy elírta itt a z betűt, vagy a rejtvénybe írt rossz megoldást. De ha tudok más magyar szót, ami nem fővezér, de ezek a mássalhangzók vannak benne, és régi katonai vezetőt jelent, akkor megeszem a kalapomat.
2020. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Legyen akkor fővesír.
2020. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Na, kijött?
2020. máj. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
*egyébként régen mondhatták úgy szerintem simán, hogy vesír.
2020. máj. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem az S betű és nem Z mert az a kérdés hogy "A Tour de France Nemzetközi kerékpárverseny alatt ilyen színű trikóban, mezben teker a sprintverseny éllovasa" és az sárga szerintem, tehát S. Ezesetben Fővesír-re tippelek, beírom és meglátjuk mi lesz. Köszi!
2020. máj. 13. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Tippel a fővesírre, de olyan nem volt.
2020. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na mizu? Tényleg jó minden mássalhangzó és a sorrend is? F V S R?
2020. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jaj, hogy én mennyire nyomi vagyok. Második válaszadónak volt igaza, fővezér-nek kellett volna lenni a helyes megoldásnak.

Azért nem S mert a kérdésre ("A Tour de France Nemzetközi kerékpárverseny alatt ilyen színű trikóban, mezben teker a sprintverseny éllovasa") nem sárga mez a válasz, mint felvilágosított egy osztálytársam. Idézem ezt írta: "Sargaban az megy aki az osszetett versenyt vezeti, a legjobb sprinter zoldbe megy". Tehát Zöld és akkor kijön a főveZér.

Egyébként ez egy "házi rejtvény" volt, amit a tesitanárunk talált ki. Mindegyik feladat a sporthoz kapcsolódott és ennél az egynél éreztem nehéznek, de ettől függetlenűl 50 pontból csak 42-t értem el :"D. Hát igen, nem vagyok otthon a sportokban, de a Google a barátom, és e jó barát nekem nem említette hogy a Tour de France-on a sárga mezt az viseli aki az összetett versenyt vezeti...

Egyébként a tanár is (szokás szerint) egy tuskó volt. Ki se javította a feladatokat, csak leírta az összpontszámot, de az nem derült ki mik voltak a hibáim. És még annyit írt, hogy 42 pont felett ad ötöst. Nekem ugye 42 lett, ezért megkérdeztem hogy "ó milyen kár, akkor az enyém még pont 4-es ugye?" és még a katonai vezető-féle feladatra is rákérdeztem. Erre annyit kapok válaszul: "Elméletileg látnod kellene a pontszámot. A 42 pont nem négyes, de ha elolvasod a feladatot ezt meg sem kérdezed." Most én vagyik meggyagyulva vagy más se érti?? Nem a pontszámot kérdeztem mert azt tudom, ráadásul azt mondta hogy 42 pont FELETT ötös. És még a fővezér-re se reagált... (._.")

Remélem leszarja egy madár.

2020. máj. 14. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor is kijönne a fővezér, ha a színnek a helyes zárgát írod a sárga helyett...
2020. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!