Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gitárt ajánlanátok?

Gitár01 kérdése:

Milyen gitárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Max 250.000 ezerig gondoltam. Főként rockot vagy jazz féléket játszom rajta, ibanezben gondolkoztam eddig de bármit meghallgatok.

#vásárlás #gitár #Ibanez #Vagy más fajták
2020. máj. 16. 14:51
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy rockra és jazzre nagyon különböző gitárt mondanék.

Tudsz egy kicsit pontosítani mindkét műfajon? Pár előadóval, vagy konkrét számma?

2020. máj. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl: Ac/dc, linkin park, leander kills, stevie Vay, scott henderson, metallica és még hasonló előadók
2020. máj. 17. 07:47
 3/4 Mojjo ***** válasza:

@2: Ez esetben egy super-strat Ibanez teljesen jó ötlet.

Nem tudom, mennyire vagy gyakorlott, de első gitárnak, vagy akár másodiknak inkább fix hidast, vagy vintage tremolóst ajánlanék, nem biztos, hogy jó az elején Floyd Rose-al szívni.

Ennek megfelelően egy Ibanez RGEW521 nagyon jó választás lehet. Harapós és nagyon jó DiMarzio hangszedőkkel. Van sokféle verziója ennek a gitárnak, szóval mindenki megtalálja a neki tetszőt :)


Alternatívaként adja magát a Jackson. Egy Jackson Pro Misha Mansoor talán még pont belefér a keretbe. Elég komoly gitár ez is, tökéletes ellenfele az előző Ibaneznek.


Ezek eléggé metálbalták, jazzra nem annyira szuperek. Más jellegű, kicsit kompromisszumos alternatívaként én egy dupla humbuckeres, Player szériás Fender Telecastert mondanék. Nagyon más világ, mint az előzőek, kevésbé harapnak a hangszedők, és alapból is fényesebbek, ami fokozható azzal, hogy még felezhetőek is. De ki lehet belőle hozni a dögöt is rockhoz, plusz (nagyjából) hagyományos Telecasteres hangszíneket is, ami bár nem a leggyakoribb és tipikusabb jazzhez, de simán használják többen is, és szerintem működőképes egy dolog.

Az alternatíva alternatívája egy szintén Player szériás HSS vagy akár HSH Fender Stratocaster.


Részemről ennyi ugrik most be.

2020. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már több éve gitározom és ez lenne a harmadik gitárom. Igazából én is Ibanezben gondolkozom csak nem tudom hogy milyen érné meg és még az Schecter gitárokat nézegettem. Floyd rose gitárom még nem volt de hallottam már róla, viszont nem tudom, hogy jobb-e mint egy fix hidas.
2020. máj. 27. 22:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!