Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az abszolút halláshoz hozzátar...

Az abszolút halláshoz hozzátartozik az is, ha a hangot nem csak betűre, hanem frekvenciára is felismerem? Ez tanulható, vagy ez egy másik képesség az abszolút hallás mellett? Milyen alkalmazással/műszerrel lehet mérni a frekvenciát?

Figyelt kérdés
Abszolút hallásom van, és átlagban a szinuszos hangokat max. 2%-os tévedéssel eltalálom, hogy hány hz.

2020. máj. 16. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen nem a frekvenciát hallod hanem azt hogy kb hány frekivel vagy centtel vagy alatta/fölötte a kromatikus skála hangjainak. Ehhez nem nagyon kell semmi mert úgyis meghallod hogy kicsit vagy nagyon hamis és mennyi hertz lehet az. Egyébként hangológép vagy mobil app kell ehhez hogy lásd is. Nekem is abszolút hallásom van és speciel hajlamos vagyok mindig egy picivel alá "hallani" a normál hagoknak ha például hangolok. Nem tudom hogy miért van ez de többször megfigyeltem magamon.
2021. jan. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!