Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg lehet mondani a haszonélve...

Meg lehet mondani a haszonélvezőnek hogy mit szabad neki és mit nem?

Figyelt kérdés

Nevelőapám alkoholista ésnnem tudja rendesen használni a fürdőt. Gondolok a wc-re,van hogy mellé pisil, másik meg hogy alkohol szagú a vizelete is, amit én nem tudok elviselni, ráadásul most születik majd meg a kicsi és nem akarom,hogy ő is majd abba a szagba fürdödjön. Meg gyerek mellett amúgy sem tudok állandóan takarítani. Ha borotválkozik is minden tiszta szőr, és nagyon ritkán fürdik,csak akkor ha menni kell valahova. Úgyhogy amikor tusol is , mivel nem fürödik nem mossa a ruháit , azután minden tiszta sár,dzsuva. Most lesz felújítva a fürdő. Megtehetem vele,hogy nem engedem,hogy azután használja a fürdőt,vagy csak az én szabályaim szerint?

Csak plussz infó kicsit, nem csinál semmit otthon, dolgozni nem akar, csak iszik. Mamám tartja el a nyugdíjából, és hozzáteszem azt is,hogy állandóan kiabál vele,pedig szegény már nagyon idős, de ő sem tolerálja hogy mindig csak iszik.

Nem igazán van tisztába a haszonélvezeti jogával, de mondják hogy az erősebb mint a tulajdonjog. E/1-ben vagyok tulajdonos, és azt a szabályt akarom behozni,hogy ha megcsinálják a fürdőt veszek neki papucsot és megmondom neki,ha megy a fürdőbe csak a papucsban mehet be valamint ha iszik nem is használhatja és onnantól kulcsra fogom zárni a fürdőt. Megteheten ezt, vagy inkább ebből nekem lehet csak baj?


2020. máj. 19. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos nem hinném. Mivel haszonélvező, papíron bár tiéd a ház de ki onnan nem teheted amíg él. Ennek értelmében nem tilthatod meg neki a ház különböző részeinek használatát sem.

De ha eldurvulna a helyzet keress fel 1 ügyvédet hátha tudna valami okosat mondani.

2020. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!