Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg fialt az anya tyúkunk, de...

Meg fialt az anya tyúkunk, de nem tudja etetni a kiscsirkéket. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszíves. 1 éve költöztünk ki falura városból, (Budapest) vannak már elég sok állataink, (ló, kutya, macska, birka, kecske és vettünk 10 tyúkot is. Tegnap előtt meg fialt az anya tyúkunk 9 kiscsirke lett, de az anyjuk nem eteti őket, rá jöttem miért. Nincs kifejlődve az anya tyúknak a cicije, tudom mert átnéztem a hasát de nem találtam. Az volna a kérdésem hogy ezután, hogy fogja majd a kiscsirkéket szoptatni ha nincs cicibimbója az anya tyúknak? Vagy várjak még és majd előjön neki?
2020. máj. 20. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Csirkék darát kapjanak csípkednek zöldet is , he ez nem átverős poén ...
2020. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A ló vagy a kutya alá kell rakni őket és egyből elkezdenek szopni.
2020. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Haha. Egyszer, egy amerikai hasbeszélő humoristát megkérdeztek, miért nincs a csirkéknek mellbimbójuk. Ezért nem lehet lefóliázni, mert a cicibimbó kiszúrná a fóliát? De gondold el, milyen menü lehetne a KFC-ben: csirkecickók!


Nem. Fogalmam sincs, hogy valóban nem tudod, vagy troll a kérdés. A csirkék NEM EMLŐS állatok! Ez a lényeg. Tehát a tyúk nem fogja szoptatni a kiscsirkéket, és ugyanez van a kacsáknál, libáknál.

A tojással szaporodó állatok, nem emlősök, kivéve a kacsacsőrű emlőst, de az Ausztráliában honos, nem itt.

Úgy van, ahogy az egyes válaszoló írta: csipkednek zöldet, eszik a kukorica darát.


[link]

2020. máj. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy hiába teszem ide fel a kérdést.
2020. máj. 21. 05:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a problémád. Válaszoltam rá, akkor is, ha az elején vicceltem.

A tyúk, nem fial, hanem kotlik, tojásokat költ ki. A tojásokból kelnek ki a kiscsirkék: csibék.

A tyúk nem emlős állat, tehát nincs emlője, amivel szoptassa az utódait.

Terelgeti őket, törődik velük, de a csibéknek önmaguknak kell megtalálniuk az elé tett tápot, magokat (Búza, árpa, borsó, kukorica dara - a kicsiknek eleinte ez a legjobb.), vagy csipegetnek maguknak zöldet.

Be is linkeltem egy oldalt, ahol azt taglalják: hogyan kell tyúkokat nevelni.

Akkor mi a baj?

Nem tetted fel hiába a kérdést, mert lett válaszolva rá.

2020. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, felnőttek?
2021. dec. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!