Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Skóciában dolgozom és naponta...

Skóciában dolgozom és naponta ér megkülönböztetés, mivel Magyar vagyok. Hova lehet ilyenkor fordulni ezzel a panasszal? Mert a főnököm sem tesz semmit ez ellen.

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.De ez szomorú:S

Miért mit csinálnak ,ha szabad kérdeznem?

2010. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Legközelebb jelezz a főnöködnek,hogy diszkrimináció miatt feljelentés teszel..Ha ezek után sem változik semmi,akkor a helyi munkaügyi központban egy ottani jogásztól kérj ez ügyben segítséget..

De azt is tudnod kell,hogyha elindítasz egy ilyesmi lavinát,könnyen azon kapod magad hogy nincs állásod,és nem kapsz jó referenciát sem..Nem lenne jobb inkább egy új munkahelyet keresni?

2010. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ha kell akkor lavinát indítok el, mert nem vagyok az a megfutamodó tipus.Sajna nem csak velem, hanem rajtam kívül még 4 Magyarral csinálják ezt.Igaz hogy csak 1 személy aki minden nap provokál, ill. kötözködik. Az állásomat miért veszteném el? Elküld mert nem tűröm a rasszizmust? Akkor ha kell a hegyet is megmozgatom. Innen referencia? Köszönöm nem kell! Egyébként takarítok egy szállodában, amit nem szégyenlek.
2010. júl. 30. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:18 vagyok

Jaj! Nem szégyellni való a takarítási munka( én Angliában másodállásban irodát takarítok)Szóval nem akartalak ezért megbántani..Én még nem találkoztam a rasszizmussal inkább csak olyan esetekkel,amikor az utcán vagy bankban vagy boltban meghallják,hogy külföldi vagy és már húzza is a száját,vagy éppenséggel úgy néz ránk mint aki rögtön köpni készül..De ezt otthon szinte senki nem hinné el!nem igaz??

Az egyik kollégám fekete(na ők nagyon ott vannak ha rasszizmusról van szó)Ő mesélte,hogy érte már ilyen eset,és ő azt csinálta,hogy először annak szólt normálisan(persze úgy hogy legyen tanúja,hogy rendesen beszélt hozz,nem fenyegette)Nos,Megkérdezte az illetőtől,hogy miért viselkedik így vele..Mi az ami zavaró.A bőre színe? A szaga esetleg?? HA semmit nem mond vagy csak hümmög,hogy semmi gond,akkor rákérdezett,hogy tudja-e az illető,hogy ő diszkriminál és ez komoly gond is lehet.Ugyanis Nagy Britanniában a diszkriminációt elég kényes dolognak tartják..Majd elmondta neki,hogy legközelebb már nem fog neki szólni hanem jelezni fogja a hatóságok felé..

Ő a főnöknek szólt,és tettek is lépéseket ez ügyben..(talán mert ő fekete,és jobban beszartak..Ő mondta,hogy akár a rendőrségre is elment volna..

Ezért tanácsoltam,hogy a helyi önkormányzat jogi osztályán tegyél panaszt..Ha többen vagytok akkor még jobb..Vagy itt ahol én vagyok van egy iroda ahová lehet menni jogi tanácsokat kérni..Szerintem ott is van,akár oda is mehettek...

Ha lépni fogsz akkor sok szerencsét kívánok neked!!!

2010. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

23:18-as! Köszi szépen és semmi gond nem bántottál meg. :)

Kedves tőled, hogy ismét írtál! Ígérem megírom hogy mit tudtunk tenni ez ügyben.További szép napot! :)

2010. júl. 30. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Take it easy! Én Magyaországon élek, 50 éves nő vagyok, és tavaly óta állást keresek, sehova, de sehova nem hívnak be interjúra (külkeres főiskolai diplomám van, három nyelvet beszélek, kettőből van nyelvvizsgám) mi ez, ha nem diszkrimináció?? (gondolom a korom miatt) Szokj hozzá, hogy nemcsak nemzetiség, vagy bőrszín miatt lehetsz diszkriminálva, hanem pl. amiatt is, hogy kicsi gyereked van, aki gyakran lehet beteg...ezért simán elutasítanak egy állásra jelentkezésnél pl... szomorú, de így van
2012. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!