Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Telephely engedély, lakóövezet...

Nina528 kérdése:

Telephely engedély, lakóövezetben! Olyan problémám van, és kérem a segítségeteket, hogy a kedves szomszédom, sírköves, és már hajnal 6kor neki kezd flexelni, légkalapálni, és hasonló hangos tevékenységeket folytat, ami nagyon idegesítő! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Én állandóan hajnali 3-4ig dolgozok, és nem tudok pihenni, főleg így nyáron, mikor csak nyitott ablaknál lehet elviselni a meleget.Tudna valaki valami konkrétumot mondani,hogy hova fordulhatnék a problémámmal?Lett neki szólva,szépen,durván,de csak azt értem el,hogy egyre sűrűbben,már 6óra előtt kezdi a flexelést.Ezek mellett,még a rádiót is üvölteti,hogy elnyomja a flex,és a többi hangos eszköz hangját.Segítsetek,kérlek!
2010. júl. 30. 12:26
 1/1 anonim válasza:

Remélem, már megoldódott a probléma!

Ismerős a helyzet, sajnos ez nálam is fennállt, de megszűnt, mert egyéb okok miatt elköltöztünk.

Igen, a tevékenységhez telephely engedély szükséges, ezt a helyi jegyző adja ki, az illetékes szakhatóságok szakhatósági állásfoglalása figyelembevételével. Egyéb hatóságok mellett a környezetvédelmi felügyelőség is részt vesz az eljárásban, ez a hatóság itt a zajvédelmi és a levegőtisztaság-védelmi - esetleg vízvédelmi - jogszabályokban előírt követelmények teljesülését ellenőrzi.

Amennyiben a panasz még fennáll, javasolom az illetékes környezetvédelmi felügyelőséghez fordulni.

Az én esetemben sikerült "baráti" módon rábeszélnem a szomszédot, hogy kérjen a telephelyhez engedélyt. Ezt meg is tette, előírták, hogy minden tevékenység csak a műhely csukott ajtaja mellett végezhető.

Mondanom sem kell, hogy persze ez nem így történt. Kellemetlen volt a dolog, miután én a környezetvédelmi hatóságnál, az ügyben illetékes egységnél dolgoztam.

2012. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!