Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szóval már egy ideje könyveket...

Szóval már egy ideje könyveket írok, de kezdek kifogyni a névötletekből, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval egy lánynak keresek nevet. Írok egy pár sort a személyéről, hátha úgy könnyebb dolgotok lesz.

Ez a lány aszexuális. Platinaszőke haja és világoskék szemei vannak, halovány bőrrel. Két karika piercing van a füle peremén, sötét ruhákat hord. Elég kétszínű, sokszor elárulja a főszereplőnket, kihasználja az embereket, sokszor nagyon meggondolatlan, szétszórt. Javaslatokat előre is köszönöm!



2020. máj. 27. 15:39
 1/9 anonim válasza:
51%
Tamara
2020. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszi, csak Tamara már van. (Igen, lehetne annyi eszem, hogy leírom, hogy mik vannak eddig) Most, hogy ne írjatok olyanokat, amik már vannak azért kiírom őket: Eszter, Emma, Tamara, Hanna. De tényleg köszönöm!
2020. máj. 27. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha senki sem javasolna, nézz körül akár itt:


[link]

2020. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Stefánia (Fanni), Regina, Dóra, Inez, Helga, Ida, Bianka, Aletta, Alícia, Aida...
2020. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig azt szoktam csinálni, hogy felmegyek facebookra, és az ott előkerülő neveket próbálom rá a karakterre, amíg nem találok olyat ami illik. :)
2020. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a Laura ugrott be,pedig szeretem a nevet.
2020. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sarolta, Emese, Enikő , Rozália
2020. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szerintem nem írsz könyvet. Kéziratot maximum, és ha komolyan gondolod, akkor ne is kérkedj olyan elnevezéssel, ami egy kiadott, szerkesztett, lektorált műre vonatkozik, amihez az írón kívül is egy kupac ember munkája szükséges. Adhatnál több támpontot, hogy milyen karakternek keresel nevet, mert ennyi erővel a Google is megteszi, és gyorsabb is (pl:

[link]

Emellett ha kezdő vagy (ha a nevek döcögősen mennek, akkor úgy látom az vagy még), akkor egy jó tanács: nagyon nehéz kezelni a szereplőket, ha túl sokan vannak. Persze lehet, hogy pont egy tehetség vagy ezen a téren, de egyelőre azt tanácsolnám, hogy nézd meg a mellékszereplőket, kinek mennyi szerepe van, és gondold át, kire van szükség és ki az, aki csak az olvasó dolgát nehezíti. Ajánlom az Így neveld a regényedet blogot, onnan én is rengeteget tanultam. Remélem, tudtam segíteni.

2020. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de eddig 4 női neved... Tényleg nem tudsz egy ötödiket kitalálni? Rengeteg név van.


Plusz ne a külsejéhez válassz nevet. Én ismertem két tomboy csajszit, az egyik Natasa Barbara, a másikuk Dzsennifer. Egyáltalán nem illet a külsejükhöz a nevük.


És szerintem a karaktereknek is jobb "random" nevet választani, mint valami sztereotípia alapján. Sokkal reálisabb.


Érdemes amúgy negatív szereplőknek olyan nevet adni, ami neked nem tetszik. A jó neveket felesleges elpocsékolni. :)


Ha pedig megszereted a karaktert, megszereted a nevet is. Én jártam már így.

2020. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!