Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az AM-es (50ccm) jogosítványt...

Az AM-es (50ccm) jogosítványt le kell tenni ahoz, hogy az A-s (125ccm) jogosítványt megszerezzem?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom felvetette azt a dolgot, hogy a motoros jogosítványokat sorrendbe kell lerakni (AM, A, A1, A2) Én ezzel nem értettem egyer, de nem vagyok benne biztos, hogy helyes az ellenzésem. Kérem aki jártas, ért hozzá az írjon.

2020. máj. 31. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyrészt a helyes sorrend Am A1 A2 A, másrészt nem kötelező a sorrend, ha eléred a szükséges életkort és egyéb feltételeket, mehetsz direkt a legnagyobbra.
2020. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semennyire nem kötelező a sorrend, ha megvan a szükséges életkorod akkor mehetsz kapásból az A korlátlanra is.

Annyi, hogy az A1-A2-A között van "kedvezmény", kevesebb órát kell venni, vagy akár évekkel korábban megszerezheted. (Ezek az autósiskolák weblapjain konkrétan le vannak írva)

Am kategória esetén még ez sincs, ott csak annyi, hogy az elsősegélyt már nem kell később újra megcsinálni.

Viszont nem szabad elfelejteni, hogy a jogosítvány kb annyit takar, hogy tudsz a városban szabályosan közlekedni. Csak azt engedi meg, hogy vezethesd, de messze nem tudsz még mindent. Szóval az első motorod ne a 0-200 gyorsulás szerint válaszd ki, mert annak szokott csúnya vége lenni.

2020. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!