Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak a gépészmérnöki állásnak? Mit kell tanulni ahhoz, hogy ezt a munkát végezhesse valaki?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 17:57
 1/1 anonim válasza:
54%

Előnyök:

-konzervatív szakma, amit megtanulsz, örökké a tiéd, az újítások egymásra épülnek,

-biztos megélhetést, társadalmi megbecsülést és állandó munkát jelent számodra tele kihívással,

-tervezés és alkotás öröme

-sosem lesz feladatod, hogy más emberek hülyeségével foglalkozz.

Hátrányok, nehézségek:

-Nagyon nehéz elvégezni és van versengés :) Úgy értem, hogy lesz állásod, de nem a legnagyobb hiányszakma ezért bőven nézni fogják mindenhol, hogy melyik egyetemen szerezted a diplomádat :)

-Alapvetően angolul: Mechanical Engineer: tehát a mechanikát alkalmazó számítások alapján konstruáló intellektuális szakember :) Ami annyit jelent, hogy gépészeti berendezésekkel fogsz foglalkozni, amiknek nincsenek érzelmei illetve az esztétikai igény sem játszik szerepet a szakmában sem vizuális sem verbális téren :) (Csak azért írom, mert lehet, hogy hiányozni fog.) Ez egyben előny is.

-Nehéz az egyetem. Nem tudom jelenleg milyen előképzettséggel rendelkezel. Ha egy gépész technikus vagy kiváló matektudással akkor jó dolgod lesz. Ha csak egy random ember aki elhatározta h. gépészmérnök lesz, akkor nehéz.

Mit kell tanulni:

Gépészmérnöki diplomát kell szerezz BSc-t :) Vannak könnyebb és nehezebb egyetemek. A BME-n várják el a legnagyobb felkészültséget és ott sajtolják ki belőled a legtöbb tudást is ha elvégzed. De más egyetemekről is lehetsz jó mérnök.

2020. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!