Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki, aki járatos külföldi...

A.Norbert kérdése:

Valaki, aki járatos külföldi szlengben, tudja mit jelent a cockpit?

Figyelt kérdés

Több zenében is szoktam hallani. Csak, hogy pár példát hozzak:

NLE Choppa - Camelot "... flyest n**ga in the game, yeah, I'm a COCKPIT..."


vagy


Quavo ft. Drake - Flip the Switch " 'Cause I put my main b@tch in the cockpit... "


Ha valaki tud magyarázatot adni, azt megköszönöm :)



2020. jún. 5. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pilótafülkét jelent a szó, átvitt értelemben pedig az irányítást. Ahogy a pilóta irányítja a repülőgépet a pilótafülkéből. Ez nem tűnik szlengnek, ha megy az arcoskodás hogy ki a főnök meg kire hallgatnak a követők, akkor a cockpit-irányítófülke áthallás teljesen beleillik, mert a repülő is csak akkor megy, ha bent van az irányító pozícióban egy arra alkalmas személy (irányító, falkavezér a bandában stb.).


A "flyest" (legkirályabb) is témában a repülés témájában való utalás a szóval. Az "I am cockpit"-nek azért nincs értelme még szlengben sem, mert az valamilyen tárgyat, nem létező dolgot jelent, nem lehet megszemélyesíteni. De gondolom a rím meg áthallás így jön ki, hogy ez belefér.

2020. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

[link]


előző a flyest-nek (leghülyébb) itt semmi köze a repüléshez és van értelme a mondatnak..khmmm...

2020. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hümmögés helyett miért nem írod le az értelmét, ha én hülye voltam hozzá?
2020. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!