Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetek a kórházi...

Pszicho88 kérdése:

Hogyan beszélhetek a kórházi elmebetegekkel, gyógykezelés alatt állókkal, személyiségzavarosokkal, skizofrénekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék beszélni a társadalomból kivetett furcsa, különös, meg nem értett emberekkel. Kíváncsiságból érdekel a sorsuk, nyomoruk, életszemléletük. Hol és hogyan lenne lehetőségem beszélni ilyen emberekkel? Köszönöm. Van erre valami lehetőség?



2020. jún. 28. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A 19-ik században a külföldi arisztokrácia kedvelt szórakozása volt beülni a bolondok házába és az elmebetegeken nevettek

De erre kevés esély van, hogy te megismerj akár egyet is mert vagy zártosztályos kezeltek vagy pedig ugye mindenkinek magánügye a phszihés betegsége senki nem járkál "skizofrén vagyok" pólóban az utcán

Esetleg ha bekerülsz egy phszihiátriai intézedbe akkor ott találkozhatsz mindenféle mentális beteggel

Én is voltam benn phszihés problémával, beszélgettem is egy skizofrén lánnyal aki meglepően normálisnak tűnt és jó megfigyelőképessége is volt ahhoz képest, hogy nem volt normális meg se mondta volna az ember róla, hogy skizo

2020. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában internetes fórumokon, pl. Búra, Várószoba, vagy akár itt is. BPD-ben tudok "segíteni" :D
2020. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsiságból érdekel más baja, nyomora? Nekik ez nem mutogatni való dolog, ez az életük. Van egy rakás YouTube videó. Nézd azt.
2020. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként nagyon fárasztó elmebeteg emberekkel leülni beszélgetni, sajnos ők nem normálisak agyilag ez a kommunikációjukon meg is látszik

Össze vissza beszélnek minden összefüggéstelen hülyeséget általában a komoly elmebetegek

2020. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Vitetsd be magad a zártosztályra
2020. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét után könyörögne, hogy engedjék ki
2020. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ők nem úgy mesélnek a problémájukról, mint egy pszichiáter, aki leírja a szakmai elemzést és laikusként még érdekesnek is tűnhet.


Nekem skizofrén barátom volt, aki 30 éves korára lett az, nekem csak az tűnt fel, hogy egyre idétlenebb dolgokról beszél, lehetetlen szituációkról, és sokszor annyira zavarosan, hogy a mondatoknak valahogy nem volt eleje-vége. Egyébként diplomás, tök értelmes ember volt, most így gyógyszerekkel tud élni emberek között, de inkább csak árnyéka a régi énjének. A betegségét annyival írja le, hogy hangokat hallott, amik nem voltak igaziak és sokszor félt.


Egyébként akinek kezelhető a mentális betegsége, az nem kerül zárt osztályra és utána vissza is mehet emberek közé ugyanúgy és nincsenek kirekesztve egyáltalán. Szóval a szomszédod is lehet skizofrén, sose tudod meg, ha gyógyszert szed és tünetmentes.

2020. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia, ha érdekel skizoaffektív vagyok... 17 l
2021. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bárki is kíváncsi lenne a nyomoromra, nyugodtan rám írhat privátban. Én szeretnék róla beszélni, de sajnos nem érdeklek senkit.

(17 éves lány vagyok, bipoláris zavarom van.)

2021. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!