Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldről rendeltem és ma...

Külföldről rendeltem és ma reggel kaptam egy SMS-t, hogy egy oldalon leírják mik a teendőim. Szóval tényleg muszáj vagyok kitölteni egy nyilatkozatot és elküldeni nekik, vagy különben nem kezdik el a vámkezelési folyamatot?

Figyelt kérdés

Az oldal: [link]

Itt az Egyszeri import vámkezelési megbízás című dokumentumot kéne kitöltenem.

Tényleg nem kezdenek enélkül el semmit csinálni?



2020. jún. 29. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, valamint ha nem küldöd vissza időben, akkor a csomagod megy vissza a feladónak. Nemcsak kitölteni kell a nyilatkozatot, hanem csatolni egy képernyőképet a fizetésről vagy fizetés visszaigazolásáról, tehát nem hazudhatsz a nyilatkozatból.

Ha megállapítják a fizetési kötelezettséget, akkor átvételkor kell megfizetned a postásnak a kiszabott illetéket és eljárási költséget (22-150 euró között ez 27% áfa + 3500 forint eljárási díj nagyságrendet jelent).


A net pedig tele van a vámnyilatkozattal kapcsolatos leírásokkal. Nem is a kitöltéssel kapcsolatban mert az egyértelmű, hanem a tapasztalatokkal és körülményekkel.

2020. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ. Lenne még egy pár kérdésem.

A vámnyilatkozatban, ahol csatolt dokumentumokat kér, oda nem muszáj írni semmit, ha a fizetés-visszaigazolást csatolom email-ben. (Mert úgy kérik.)

Továbbá, ahol az árú értékére kíváncsiak, oda írhatom a külföldi pénznemet? A dokumentum zárójelben azt írja deviza/devizanem.

Előre is köszönöm a választ!

2020. jún. 29. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A csatolt dokumentumnál megnevezed, hogy mit csatoltál. Például paypal nyugta, e-mail visszaigazolás, banki tranzakció kimutatása stb.

Az értékeket úgy szoktam megadni, hogy abban a pénznemben írom le az árakat, amiben fizettem (jellemzően USD/GBP/EUR), a legvégén a megjegyzésekben pedig kiírom a teljes végösszeget az adott pénznemben, és euróban is - azért, mert a jogszabály euróhoz köti a fizetési sávokat.

Például: "A teljes kifizetett összeg 224,23 USD (198,81 EUR) volt." - itt összeadod a tételes árakat meg az esetleges szállítási és egyéb költségeket. Az átváltást meg simán google-ben csinálod, nem ugrál akkorát az árfolyam, hogy komoly eltérés legyen:

[link]


Ezzel a módszerrel eddig mindig elfogadták a nyilatkozatot.

2020. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nagyon sokat segítettél. Úgy érzem mostmár sínen vagyok! :))
2020. jún. 29. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!