Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor angol szinkron, angol felirattal nézek sorozatot ,akkor 5 perc múlva nagyon fáradt leszek és fásult?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki tudna adni pár tanácsot ez ellen.

2020. júl. 1. 12:59
 1/3 anonim válasza:
100%

Azért mert akkor valószínűleg nem tudod még olyan könnyen megérteni amit mondanak, gondolom olvasod a szöveget. Emiatt egyrészt koncentrálsz, hogy egyáltalán megértsd, másrészt egyszerre olvasol és nézel, ami fárasztó a szemednek. Ez velem is így volt, szóval tudom, hogy kellemetlen:(

Én azt tudom ajánlani, hogy ne add fel az angolul nézést, mert én például egy idő után elkezdtem érezni, hogy egyre inkább értem, kevésbé kell erőlködnöm. Mostanra pedig már mindenféle felirat nélkül simán elvagyok vele. Szóval hajrá, tényleg segít az angolban!:)

2020. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 gondoltam elkezdek olyan sorozatot nézni ahol ilyen alapszintű egyszerű szavakat használnak például garfield és stb.
2020. júl. 1. 16:04
 3/3 anonim válasza:

#1 vagyok

Ez egyébként jó ötlet, szóval ha van kedved nézz ilyeneket:) mondjuk pont a Garfield ugyan egyszerű, de abszurd humor van benne ami angolul lehet hogy kevésbé érthető.

Amúgy én pl. Netflixen magyar felirattal kezdtem el nézni egy sorozatot, az segített hogy értsem, de közben hallottam ugye az angolt, megszoktam a beszédstílusukat, és egyre jobban tudtam hogy mit mondanak, úgyhogy a második felét már felirat nélkül értettem. Egy hosszabb sorozatnál ez is segíthet:D

2020. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!