Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyigazolvány igénylésnél...

Személyigazolvány igénylésnél nem tudom az anyám nevét. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Intézetben nőttem fel, sohasem volt anyám, még a nevét sem tudom. Mos a jött el az ideje a személyi igazolvány elkészítésének, de nem tudom, hogy az anyja neve szekcióhoz mit írjak.... Ilyenkor ez hogy működik?
2020. júl. 7. 12:22
 1/4 anonim válasza:
71%
Gondviselő neve?
2020. júl. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
73%
Nézd meg a levéltárban, ha tényleg az anyud neve kell.
2020. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
96%

Édesanyád neve a nyilvántartásban szerepel, ha van születési anyakönyvi kivonatot, akkor azon le tudod ellenőrizni.

Ha nem, akkor van olyan, hogy csak egy kitalált név van az édesanya neve helyett, de ennek is benne kell lennie az anyakönyvi kivonatban.

Az az alap okmány mindenkinél, ha az nincs meg, sajnos először a beszerzését kell megoldani.

Bemész a legközelebbi anyakönyvi hivatalba és kikéred (ekkor az anyakonyves felveszi azzal az anyakönyvessel a kapcsolatot, ahol születtél és ő felrögzíti, így már bárhol bármikor ki tudják adni neked)


Ha elmúltak 14 éves szülők nélkül igényelheted a személyit, ha nem, sajnos szülők, gyám nélkül nem fogsz sikerrel járni.


Sok sikert!

2020. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2020. júl. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!