Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angoloknál miért épültek a...

Angoloknál miért épültek a régebbi (vidéki) házak alacsony ajtókkal?

Figyelt kérdés
Több filmben is láttam (Doc Martin, Kisvárosi gyilkosságok, stb.), hogy a vidéki házak belső ajtói olyan alacsonyak, hogy egy átlag embernek le kell húznia a fejét? A belmagasság is alacsony, de az még felfogható spórolásnak. De az ajtó miért ilyen fura?
2020. júl. 12. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert az angolok régen sokkal kisebbek voltak.
2020. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ott, nálunk is alacsony ajtókat használtak sokáig. És igen, mert alacsonyabbak voltak az emberek. A nagyszüleim házában szinte az összes ajtó 160-170 magas, kivéve a bejárati ajtó, az olyan 190 körül van.
2020. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, erre én is gondoltam, de ennyire régen épültek ezek a házak? Mondjuk Petőfi idejében annyival nem voltak még alacsonyabbak (160cm???). Annál meg csak nem régebbiek a házak.

2020. júl. 13. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!