Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem jut eszembe semmi. Hogyan...

Nem jut eszembe semmi. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

A sok határozatlan számnévvel, és a három számnévvel kéne mondatokat alkotni.

Úgy, hogy


Sok szó legyen a mondat:

Alanya

Állítmánya

Tárgya

Határozója

Jelzője


Ugyanígy a hárommal is.


Előre is köszönöm a segítséget!😊



2020. júl. 27. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Ez hányadikos anyag? :D
2020. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, végzős vagyok, de nem tudom megoldani xd
2020. júl. 27. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly Márton három almafája olyan sok gyümölcsöt termett, hogy a szedéshez segítséget kellett hívnia.

A varráshoz sok dolog kell, de három mindenképpen: tű, cérna, olló, és ezek jó minőségűek legyenek.

Tegnap egy nagyon jó buliban voltam, ahol ott volt a három legjobb barátom, de még sok más ismerősöm is.

Itt van a polcon ez a sok jó könyv, találd ki, hogy ezek közül melyik három a kedvencem.

2020. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Holnap a múzeum boltjában olyan impresszionistákról szóló művészeti albumot szeretnék venni, amiben nagyon sok színes kép van, és jók benne a nyomatok.

A madárkereskedés kirakatában három olyan papagájt is láttam, amit szívesen megvennék, mert annyira aranyosak, de még nem tudom, hogy melyiket válasszam.

A színházban a darabot nézve olyan sok jó gondolatom támadt, de hazaérve már nem emlékeztem, csak háromra, ezeket gyorsan fel is írtam.

A koncertre már nem kaptunk jegyet, de nagy szerencsénk volt, és az előadás előtt egy illetőtől tudtunk venni hármat, ráadásul egymás mellé.

2020. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm. De melyik melyik? Sorba haladtál?
2020. júl. 28. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!