Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angolul a vad melléknév szó...

Angolul a vad melléknév szó mit jelent akkor, hogyha egy emberre mondjuk?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem itt mert a fordítóba hibás írom be, hogy vad több féle jelentést ad ki.

Én meg úgy keresem a vad mint melléknév jelentését, hogyha egy emberre mondjuk.

Pl. : ez a nő vad mint a macska.

Vagy olyan vad ez az ember, hogy.....

Így keresem a jelentését.

Köszönöm



2020. aug. 7. 13:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Hiába írtam be : elírtam bocsi
2020. aug. 7. 13:00
 2/4 anonim ***** válasza:
wild, violent
2020. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vadmacska - wild cat. Ha szó szerint ehhez hasonlítod, hogy vad mint a [vad]macska, akkor ott a "wild" (vad) illeszkedik.

Esetleg még a "savage" (vad, kegyetlen, brutális), ha valakinek például a személyiségét, habitusát, (fekete) humorát írod le.

A "fierce" (vad, erőszakos) már inkább a viselkedésre vonatkozik, szó szerinti erőszakosra.

A "rampant" (vad, kontrollálatlan), például egy viselkedni nem tudó gyerek a boltban vergődve, esetleg egy magát nehezen türtőztetni bíró felnőtt.


Ezek mind a fordítóból vannak, ahol minden egyes jelzőnek lehet saját jelentése, ha megfelelő kontextusba helyezed. Úgyhogy jó helyen kerestél jó dolgokat, csak magát a szavakat is értelmezni kell. Google fordítóban ha magára a szóra keresel rá, akkor definíciót is fog írni mellé. Pl.:

[link]

2020. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha nőre akarod használni, szexuális értelemben akkor ,fierce,. Ez ilyen értelemben azt jelenti, hogy szenvedélyes, vad, tüzes.
2020. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!