Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bankkártya PIN-kód?

Bankkártya PIN-kód?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a pin kódot mindenféleképpen kipostázzák? Én bent a terminálba vittem be a 4 jegyű pint, erre emlékszem is, de nemrég jött a kártyám, és abban azt írják, hogy azt is küldeni fogják, a bankban viszont az ügyintéző, aki rendezte az adataimat, azt mondta, hogy nem postázzák ki. Szóval most nem tudom, hogy várjam meg, vagy már így is használható? (Félkövér, aláhúzott szöveggel volt írva, hogy ki fogják küldeni a PIN-t, ezért nem értem, hiszen a terminál után, mondta is az ügyintéző, hogy ezt csak én fogom tudni, így furcsa, hogy mégis kipostázzák, tehát akkor csak tudják.(Nem fognak visszaélni vele tudom, csak két ellenkező állítást mondtak a bankban, és a borítékban, amiben a kártyám jött). OTP, ha ez számít valamit.

2020. aug. 10. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

"Én bent a terminálba vittem be a 4 jegyű pint, erre emlékszem is,"

Tehát te választottad ki, és tudod a PIN kódod.


"de nemrég jött a kártyám, és abban azt írják, hogy azt is küldeni fogják, a bankban viszont az ügyintéző, aki rendezte az adataimat, azt mondta, hogy nem postázzák ki."


Ha a bankban azt mondták, nem postázzák ki, akkor nem is fogják.


Véleményem szerint: aláírod a kártyád hátát, és a PIN kódoddal már használhatod is.

2020. aug. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jut eszembe: az első ATM használat fogja érvényesíteni a kártyád - amihez úgye kell a PIN kód -, addig érvénytelen.
2020. aug. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Akkor holnap megcsinálom.
2020. aug. 11. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!