Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez mi lehet? Valami betegség...

Ez mi lehet? Valami betegség szerű?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy furcsa dolog nálam már kiskorom óta.

Nem tudok semmit a fejemben látni. Pl nem tudok elképzelni egy embert.

Imádok rajzolni, de nem látom előre hogy mit szeretnék.

Ha most egy barátomra gondolok, nem tudom, hogy hogy néz ki pontosan. Csak kis idő után ugrik be a kinézete pontosan.

Azt tudom, milyen színű haja van, de hirtelen látni nem látom a fejemben.


Ez mi lehet? Köszönöm előre


2020. aug. 18. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy egy vizuális alkat.
2020. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ismerősöket felismered az utcán?
2020. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2.nak

Nem azzal van a bajom, hogy nem ismerem fel. Megismerem.

De ha nem vagyunk pl egy helyen és rá gondolok, nem tudom elképzelni hirtelen

2020. aug. 19. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy felismered-e az ismerőseidet, mert van egy olyan betegség, hogy arcvakság, de akkor nálad nem ez az oka.

Valószínűleg a képszerű, vizuális memóriádat kellene fejleszteni, mert ez felel pl. az arcvonások megjegyzéséért, felidézésének képességéért.

Itt írnak ezekről (lapozgass az oldalak között előre-hátra, mert több oldalon tárgyalják az emlékezés témát.):

[link]


Kerestem ilyen fejlesztő feladatokat, de csak gyerekeknek valókat találtam. Az alábbi oldalon van néhány:

[link]


De egy barátnő segítségével is gyakorolhatsz:

KONCENTRÁCIÓ A LÁTOTTAKRA

Instrukció:– Tekints ki az ablakon! Sorolj fel emlékezetből tíz tárgyat, amit az ablakból láttál!

MOZGÁSUTÁNZÁS

Instrukció: – Nézd meg, mit teszek! Jegyezd meg! Mutasd meg, mit tettem!A gyakorlatsort legalább kétszer mutassuk be!

TÁRGY MEGFIGYELÉSE ÉS LERAJZOLÁSA EMLÉKEZETBŐL

Instrukció:– Nézd meg ezt a tárgyat alaposan! Rajzold le!

MEMÓRIAJÁTÉK

Instrukció: – Keverd össze, majd fordítva tedd az asztalra a kártyákat! Fordíts fel kettőt! Ha ezek párok, akkor felveheted, ha nem, jegyezd meg a helyüket és tedd vissza! Ezután a másik játékos következik. A végén az nyer, akinek a legtöbb párja van. Egyéni differenciálásra is alkalmas ez a játék. Memóriakártyák készül-tek még rajzfilmhősökkel, madarakkal és geometriai formákkal.

VIZUÁLIS MINTA KIRAKÁSA EMLÉKEZETBŐL KORONGOK VAGY LOGIKAI LAPOK SEGÍTSÉGÉVEL

Instrukció: – Nézd meg ezt a mintát! Jegyezd meg! Mondd el! Rakd ki emlékezetből a padodon!

Játékos és jó fejlesztési gyakorlat a megfigyeltetést követő módosítás után a „Mi változott meg?” típusú feladat.Ennek egy jóval nehezebb változatát instruáljuk, amikor azt kérjük, hogy hátulról sorban rajzolják le, vagy rakják ki a mintát.

SZÖVEGÉRTÉS-SZÖVEGALKOTÁSLÁTÁSSÉRüLÉSAKADÁLY NÉLKÜLAlap–VII.5–Ad.GY76. KÉP MEGFIGYELÉSE, AZUTÁN A LÁTOTT TÁRGYAK SZÍNEZÉSE

Instrukció: – Nézd meg figyelmesen ezt a képet! Színezd ki azt a tárgyat, amelyiket láttad a képen!A képek azért viccesek, hogy valóban a látottak emlékezetben tartását gyakorolják, így kevésbé tudnak asszociálni. A tárgyak mindig a következő oldalon vannak. Egy részük ott volt a képen, a többi nem.

A HOSSZÚ TÁVÚ EMLÉKEZETBEN MEGTARTÁS

Instrukció: – Mondd el, mit láttál az iskolába jövet! Mondd el, hazafelé menet mi mellett haladsz el!

2020. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!