Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van még valakinek illat...

Van még valakinek illat fétise ezen a világon?

Figyelt kérdés

Én megszállottja vagyok a jó illatú dolgoknak. Ha valakinek jó illata van, ő autómatikusan vonzó lesz nekem. Sőt, el tudok képzelni, hogy szerelmes tudnék lenni egy illatba.

Mindig mindent megszagolok, főleg a régi dolgokat, könyveket, füzeteket, tárgyakat.

De ha mondjuk bemegyek egy dm üzletbe, az a halálom, mert mindig késztetést érzek arra, hogy az egész tusfürdő, sampon, öblítő, parfüm stb. készletet széjjel szaglásszam.

Sokszor kötök emlékeket illatokhoz...mondjuk ez így furán hangzik. De valaki ezt pl. zenékkel

csinálja.

Annyira ráált erre az agyam amúgy, hogy egész jól el tudok már képzelni illatokat, ami elég menő.

Szóval van még aki ilyen? És nektek mi a kedvenc illatotok?



2020. aug. 19. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem fétis. A fétisek kifejezetten olyan parafíliák (vagy csúnyábban mondva szexuális perverziók), amikor valakiben a fétis tárgya váltja ki a szexuális izgalmat, és nem az általános dolgok ami a többségi társadalomra jellemző (meztelenség + szexuálisan provokáló viselkedés).

Semmi mást nem írtál le, csak hogy te nagyon kedveled a jó illatokat. Ebben semmi különcség nincs az átlagemberhez a képest, a szexualitáshoz pedig még annyi köze sem lehet. Bár az tény, hogy a "fétis" értelmezése szó a köznyelvben sokat romlott, és bármire rámondják, szinte a kedvelés szinonimájaként.

2020. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, csak úgy gondoltam ezzel a szóval tudnám éreztetni legjobban a megszállottságomat. És valószínű azért, mert manapság tényleg máshogy használják és csak úgy dobáloznak az emberek vele.

De egyébként bárhogy nézzük egész közel állok ahhoz, hogy ez egy fétis legyen. Ezért érdekel, hogy egyedül vagyok e ilyen.

2020. aug. 19. 23:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt vagyook 😄. Én is nagyon kedvelem a jó illatú embereket-dolgokat. Nekem az eső illata (petrichor) a kedvencem,meg a friss földé,ezért szeretem az esős,ködös időt is. És neked mi a kedvenced?
2020. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, köszönöm a választ!! Én is nagyon szeretem az eső illatot, a hó és jég illatot is, ha ennek van így értelme. Nem is tudom mi a kedvemcem. Karácsonyi illatok, akác, kékszőlő, új fabútor, sport bolt. Néhány a sok közül, ha eszembe jut még konkrét, akkor írom. :D
2020. aug. 21. 16:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Akár privátban is beszélhetünk ha gondolod 😊. Még eszembe jutott hogy a friss mész illatot is szeretem 😍.
2020. aug. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Megpróbálhatjuk :))

Friss mész...bárcsak tudnám milyen, de lehet csak elfelejtettem. 🤔🤔

2020. aug. 22. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát,leginkább nagyon frissnek tudnám leírni,kicsit hideg illat (talán savanyúnak is mondanám,bár az talán túl erős szó,de az fejezi ki a legjobban amire gondolok).
2020. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekkort az illatok idézik fel legjobban.

Fényképnél jobban vésődtek be ezek az "illatemlékek" a tudatalattimba.

Ha pl. megérzek egy tisztántartott, nem penetráns istálló illatot, vagy télen a szénfűtés jellegzetes szagát, vagy a pirítós kenyér enyhén égett illatát, egy pillanat alatt 40 évet repülök vissza az időbe.

Nagyon furcsa, és nagyon jó érzés is egyben.

2020. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!