Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez vajon mitől lehet?

Ez vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szóval, biztos tudjátok, mi a deja vu.

(Aki nem tudja: amikor egy helyzet olyan, mintha már átélted volna).


Annyi a lényeg, hogy már sok év óta van ez, hogy deja vu érzésem van, de rosszul vagyok tőle fizikailag:

-legjobb, de mégis a legrosszabb érzés

-nem tudok megmozdulni, néha levegőt venni sem, csak nézek magam elé, ülve vagy állva, amilyen pozícióban épp voltam, mikor elkezdődött

-bizsergek

-a szívem nagyon gyorsan ver

-elkezd fájni a fejem közben vagy utána, sokszor napokig tartó migrénné alakul át


Az az érdekes, hogy legtöbbször nem is emlékszem utána, hogy mi miatt volt deja vu, viszont mikor legközelebb van, akkor csak úgy random rám törnek azok is, de megint elfelejtem őket.


Van, amikor csak úgy "hopsz, mintha ezt már átéltem volna" érzés van, de nem leszek rosszul.


Ma is volt 1x, amikor zuhanyoztam, tegnap este, akkor nagyon rosszul voltam, előtte pedig szerintem vagy 3 hónapja nem volt ilyen.

Nem rendszeresen van ez.


Volt, hogy a koli szobában néztem az íróasztalra az ágyamról, amire már előtte vagy ezerszer néztem, mégis akkor lett deja vu-m.


Anyukámnak elmeséltem, ő mondta, hogy neki is van ilyesmi, csak közel sem ennyire durva.

Volt, aki hiperérzékenységre tippelt, de az szerintem kizárt.


Orvoshoz nem tudok menni vele, mert szerintem hülyének nézne, plusz, nem tudom ez melyik orvosi területhez tartozhat.


Van olyan, aki tudja esetleg, hogy ez mitől lehet, vagy olyan, akivel ugyanez van?


Köszönöm,

20/L



2020. aug. 20. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek hasonló panasza volt, és egy orvos azt tanácsolta neki, hogy keressen fel egy pszichiátert vagy egy neurológust:

[link]

Az alábbi linken sok dolgot sorolnak fel a deja vu érzés okaként:

[link]

2020. aug. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!