Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyukám meghalt...

Mit tegyek? Anyukám meghalt mikor 12 voltam, apámmal rossz lett a kapcsolatom, bár elötte nem volt semmilyen sem, csak volt,és általában kiabált.

Figyelt kérdés
2020. aug. 22. 22:38
 1/2 A kérdező kommentje:

Mit tegyek?

Anyukám meghalt mikor 12 voltam, apámmal rossz lett a kapcsolatom, mert állandóan kiabált velem és elmondott mindennek, és folyamatosan zsarolt. Apám otthon a házimunkában nem vesz részt, azaz soha sem takarít vagy rak rendet csak úgy, ez a mamámra hárult (azaz takarítás, rendrakás, kert, boltba járás, főzés, mosás). A mamámat piszkálta, hogy kövér, hogy hol van ez meg az, amit nyilván ő rakott el csak nem tudja, hogy hova. A mamám így nagyon sokszor volt ingerült, sulis dolgokról, gondokról nem tudtam vele beszélni, kiabált velem minden miatt, nem tudtam rá számítani. Kamasz voltam, rettentően makacs és pofátlan.

Van egy öcsém, aki nagyon bunkó, folyamatosan veszekedni akar, mindenér duzzog.

A mamámnak egészségügyi gondjai vannak, rám hárultak azok a dolgok, amik pár éve még az ő vállát nyomta. Így apám engem piszkál minden miatt, elegem van, ma azt mondta, hogy vissza kell neki fizetni mindent, amit ő ránk költött… Ingerült, és fáradt vagyok, ma a mamám elkezdte k-ni a macskámat, merthogy nem jön be, és hogy én mindig kint keresem a macskát. Nekem sokat jelent a macskám szeretem. Kezdtem felkapni a vizet, és akkor mondta, hogy holnap eső lesz, hogy fogok így elmenni. Nem nem úgy vettem a dolgot, mintha ő törődni akarna velem, hanem úgy hogy szeretné, ha otthon maradok mert akkor lesz ebéd, meg nem kell hívni senkit sem hogy végezze el a körülötte lévő dolgokat. Régen mindig mondogatta, hogy nem menjek, sehova mert meleg van, vagy hideg. Hát eléggé felkaptam a vizet és meg mondtam neki, hogy majd kiderül reggel, hogy mi lesz, és hogy hagyjon békén,elegem van hogy nem mehetek sehova mindig csak hátráltat, erős beszokás volt azt hiszem, de egyfolytában, van valami ami nem jó, egész nyáron csak takarítok, mosogatok, nem járok emberek közé. Rámegy a sulira az egész, így is úgy érzem, hogy nem lesz jó a következő tanév.

2020. aug. 22. 22:38
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

"ma azt mondta, hogy vissza kell neki fizetni mindent, amit ő ránk költött…"


Gondolom, ő dolgozik, teremti meg az anyagi hátteret a nagymamáddal együtt.

Amúgy hülyeséget mondott. 18 éves korodig köteles gondoskodni

rólatok.

A nagymamáról is, ha magatahetetlen, vagy bármi okból képtelen

lenne fenntartania magát.


Sajnos így alakult az életetek. Apádat is meg kell érteni.

A testvéred meg álljon be és tegye ő is a dolgát.

Ne "segítsen", mert neki is kötelessége.

2020. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!