Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 172 cm-es magasság probléma a...

172 cm-es magasság probléma a honvédségnél?

Figyelt kérdés
Szerződéses katonának készülök, legalábbis gondolkodok rajta és hát nem vagyok egy megtermett/magas fickó. Tudom nem magasság függvénye a teljesítő képesség csak azért érdekelne hogy kisebb termetű emberek is vannak a seregben?

2020. aug. 24. 11:54
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:
19%

Az amerikai hadsereg imádja a hasonlóan alacsony, sőt még alacsonyabb embereket, mert kevesebbet fogyaszt, kisebb a felület (ahol eltalálnak), kisebb helyen elfér stb.

Szerintem itthon sem lesz gond

2020. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
A 172 cm-es testmagasság tekinthető átlagmagasságnak, - ne tekints erre a körülményre problémaként! Magyar állampolgárság, betöltött 18 életév, erkölcsi feddhetetlenség, fizikai, mentális, egészségügyi alkalmasság. Kedvezőbb beosztásban is gondolkodhatsz, ha magasabb az iskolai végzettséged az általános iskolánál, - altiszti vagy annál magasabb állománykategóriához rendelt betöltéséhez minimum érettségi és jogosítvány kell.
2020. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Felderítőkhöz mennék szívesen, bár ott elég magas a követelmény.

Hiába van pár katona ismerősöm még nem sikerült konkrétan megtudni milyen szolgálati formában mit kell csinálni. De valami hasonló érdekelne mint a fent említett.

2020. aug. 24. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ott a legmagasabbak a fizikai, ill. mentális mércék. Nagyon "rendben kell lenni" fejben!
2020. aug. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!