Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Media Marktban vásárolt...

Media Marktban vásárolt terméket vissza lehet vinni 3 napon belül?

Figyelt kérdés

A mostani iskolazkezdési akcióban vettünk egy laptopot, 0%os 20 hónapos fizetéssel, még nem is kellett semmit fizetni sem, mert vasárnap vettük a gépet.

Ma elvittem egy szerelőhöz, nézzen rá, és kiderült valami csapágyas a ventillátoránál.

Én azt gondolom, ha egy gép 2 nap alatt után ezt csinálja, az azt jelenti, hogy nem felel meg az elvárásaimnak. Elállhatok a vásárlástól? Igazábol pénzt se kéne visszaadniuk, mert hitelre vettük..



2020. aug. 25. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Vissza nem veszik. Ha hibás (az) 3 napon belül cserélik. 4 napon túl első körben javítják, ha ez nem lehetséges vagy nem éri meg, akkor csere.
2020. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy termékkel garanciális probléma van, akkor azt a megfelelő szervizben fogják javítani a jótállási feltételek szerint, ha pedig nem garanciális a probléma (pl. nem tetszik, meggondoltad magad), nem kötelesek visszavenni, cserét felajánlani vagy a pénzt visszafizetni (esetedben ez nem is opció).

Egy ventilátor nem lesz akadálya a működésnek, és mivel javítható a probléma, javítás után visszakapod a terméket, amivel így már minőségi kifogásod sem lesz. Vagy pedig megkerülöd az egész hivatalos szervizelési eljárást, és megjavíttatod valakivel (garancia ugorhat persze, ha belenyúlnak).


Elállás abban az esetben jöhetett volna szóba, ha online rendelésről van szó, ott jár a 14 nap indok nélküli elállás lehetősége. Személyes vásárlásnál nem.

2020. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elállási jog internetes vásárlásnál van, és a termék átvételétől számítva 14 nap. Indokolni nem kell. A vevőt terheli viszont a visszaszállítás. Bolti vásárlás (nem rendelt termék személyes átvétele) esetén ez nulla másodperc.

Esetedben más a helyzet, mert a termék hibás. Az baj, ha nem az MM-kal szerződött hivatalos szervizben volt a gép, mert ha kinyitották, az azonnali garanciavesztést jelent.

Ha csak ti magatok veszitek észre, hogy hibás, akkor sincs semmi 3 nap (már nagyon régen), hanem a megjelölt szervizben lehet kérni a garanciális hiba megállapítását, javítását.


[link]

2020. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. módosítom: A MM saját vállalásában maga veszi át a meghibásodott terméket garanciális javításra.
2020. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták az MM-ben, ha 3 napon belül hibásodik akkor cserélik az egész gépet. Viszont több helyen is olvastam, hogy voltak akik vissza tudták vinni a dolgaikat
2020. aug. 25. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek kérdezed? A törvényi kötelezettségeket leírtam. A 4. módosítást a honlapjukon olvastam. És azt is, hogy náluk a 14 nap az 60. Ha mondták, vidd vissza. Azért az még gond marad, hogy észre veszik-e az illetéktelen beavatkozást.
2020. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Update: 15p alatt elinteztek, visszavettek, es a hitelt sztornoztak. Ergo visszavettek
2020. aug. 25. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!