Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El menétek a temetésére ?

El menétek a temetésére ?

Figyelt kérdés

Szóval az a nagy helyzet hogy én Kőszegen élek és meghalt a nagyapám aki Kisvárdán élt

És most az egész család ki van rám akadva hogy nem megyek a nagyapám temetésére mivel nagyon messze van és a munkahelyemen sem tudok szabadnapot kérni

Azt tudni kell hogy a nagyapám egy olyan rossz és gonosz ember volt hogy talán még egy a világon nincs

15 kb-re lakott tőlünk de soha nem volt olyan hogy lejött volna meglátogatni minket

Soha nem köszöntött fel egy szülinapom egy névnapom sem nem az ajándék kellet volna hanem simán egy felköszöntés is elég lett volna soha nem alakult ki közöttünk semmilyen kapcsoalt

És áll a bál otthol hogy ne vagyok hajlandó elmenni a temetésére



2020. aug. 26. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pontosan ugyanígy voltam apámmal, két éve augusztusban halt meg, nem voltam a temetésén, ezt azóta is jó döntésnek tartok.


A mamám januárban halt meg, a húgom 400 km-re lakik tőlünk, ő nem volt a temetésen, egyrészt mert messze van, másrészt nem kapott szabit.

2020. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*tartom.
2020. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Van olyan szabadság jogcím, hogy közeli hozzátartozó halála. Évi 1-2 nap kivehető pont az ilyenekre. Ha nem volt vele jó kapcsolatod, nem kell elmenni. Viszont abból nehéz megítélni azt, hogy gonosz volt-e, hogy nem érdeklődött felőletek és nem köszöntött fel. Sajnos sokszor a gyerekeknek fogalmuk sincs, mi a valós szitu, mert a felnőttek mondanak nekik egy mesét, mert még "kicsik" a valósághoz, ők elhiszik és annak megfelelően viselkednek egész életükben. Egy csomó félreértés van emiatt, hogy pl. úgy nő fel egy gyerek, hogy azt mesélték neki, hogy az apja elhagyta, aztán egyszer csak évtizedekkel később kibukik, hogy az anyja hagyta el az apját és megtiltotta neki a kapcsolattartást. Vagy visszatartanak leveleket és az jön le, hogy na ez nem is érdeklődik utánam. És olyan is van, hogy valaki annyira kevésnek érzi magát, hogy azért nem keresi a rokonait, mert azt hiszi, hogy csak a terhükre lenne. Lehet, hogy a te családod is azért bolydult fel, mert valami terheli a lelkiismeretüket a nagyapáddal kapcsolatban és most hogy meghalt, megpróbálnak "kompenzálni" azzal, hogy nagy cécót csinálnak a temetésből. Lehet hogy nyomós oka volt a nagyapádnak nem keresni a társaságukat. Én a helyedben már csak a családi titkok iránti kíváncsiság miatt elmennék és elkezdenék azért kérdezősködni, meglepő dolgok tudnak kiderülni ilyenkor egy húszéve nemlátott nagynéni elszólásából, meg a szomszéd hümmögéséből - ilyenek... ;)
2020. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én külföldről hazajöttem a nagypapám temetésére (unokatesóm szintén csak más országból) pedig nem volt köztünk szoros kapcsolat, egy kezemen meg tudom számolni hányszor beszéltünk papával ugyanis jobbára ignorált minket gyerekeket. Ez az utolsó alkalom viszont, hogy illik neki megadni a tiszteletet, ennyi tisztesség azért szorulhat az emberbe. Utána soha többé nem kell hozzá kimenned sem meg semmi, nem értem, hogy ez miért ekkora fáradtság. Ilyenekre pedig el szokták engedni az embereket, múltkor a postás hívott fel, hogy nem tudja hozni mégsem ma a csomagomat mert temetésre megy. Ettől függetlenül hidd el, hogy nekem mindegy hogy ott leszel-e vagy sem.
2020. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!