Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szakemberektől milyen biztosít...

Szakemberektől milyen biztosítékot lehet "kérni" a garanciára?

Figyelt kérdés
Pl házfelújításnál egy szakember azt mondja, hogy ad számlát, ami sok esetben kevés, ha valamit a végén bizonyítani kell vele. Milyen lehetőségek vannak a garancia betartatására? E-napló, számla stb

2020. szept. 11. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Referencia anyag és szigorúan kell az írott szerződés. Egy felelős műszaki vezetőt is ajánlott felvenni.
2020. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmit. Az építőiparban a "dobós Kft." a bevett gyakorlat. Létrehoznak egy céget, ha összegyűlt elég reklamáció, akkor bedöntik és csinálják az újat.

Egyetlen védekezés, ha műszaki ellenőrt alkalmazol és minden fontosabb lépést ellenőriz. Részteljesítés/részfizetés rendszerben állapodtok meg. Utólagos fizetést úgy sem fogják elfogadni.

Sajnos a műszaki ellenőr sem tuti, de sokat segít. Nekem (számomra utólag fontosnak tűnő dolgokra) mondta, hogy ennyi pénzért ezt lehet kérni, *átfolyó vízmelegítő, ami nagyon lassan gyújt, felajánlottam a tejes árát egy kondenzációsnak, de nem lehetett

a teraszajtó alatt hőhíd van,

a padlás hőszigetelés kritikán aluli, tavasszal újíthatom fel (elvi hibákat tartalmaz)

A tetősík alatti fólia nagy felületeken fel van vágva (a javításra ötletem sincs)

2022. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!