Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha angolul kérik a neved...

Ha angolul kérik a neved akkor megkell fordítsd a családnevet a vezetéknévvel?

Figyelt kérdés

2020. szept. 12. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Marmint hogy a keresztnevet a csaladnevvel? Igen.
2020. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen
2020. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Igen, kivéve ha ugyanaz mind a kettő. Pl Etelka Etelka, vagy Sándor Sándor.

Akkor nem kell.

2020. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol kérik?


Ha körültekintőek, és figyelemmel vannak arra, hogy nem csak magyar neveknél, de például szláv, ázsiai neveknél is a családnév van elől – tehát , változatos a világ -, akkor külön, megnevezve kérik a családnevet, akár középső nevet is, és a nálunk utónévnek nevezett nevet.

Több fizetős alkalmazásom van a számítógéphez, és így kérték a nevemet. Nem kellett gondolkodnom, hogyan adjam meg, és számukra sem okoz fejtörést, hogy biztosan az utónevemen üdvözöljenek, szólítsanak meg, akár az automatikusan megjelenő szövegekben is.


Egyébként, tapasztaltam már keveredést is. Nem volt tisztázva, és tekintettel arra, hogy angol oldal volt, a magyarhoz képest fordított sorrendben adtam meg a nevem. Ők pedig tekintettel voltak arra, hogy magyar vagyok, így - azt feltételezve, hogy magyar sorrendben adtam meg a nevem – annak rendje módja szerint, fordítva használják a család- és utónevem.

2020. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

(Mindennapi kontextusban)


Én nem szoktam megfordítani. Ha összekeverik, szólok, de egyébként nem változtatom meg a nevem mások kedvéért. Ha nem képesek annyit megjegyezni, hogy melyik nevemet használom, amúgy sem fogom pazarolni rájuk a szabadidőmet.

2020. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Nagyjából ugyanazt akartam írni, mint az utolsó. Az esetek többségében nem fordítom meg. Abból indulok ki, hogy ha fontos számomra a másik, megjegyzem a nevét – hogy miként kell kiejteni, hogy milyen sorrendben használja, stb. (Persze vannak helyzetek, amikor a gördülékenyebb ügymenet érdekében fordítva mutatkozom be, de a normál baráti, üzleti kapcsolatokban a rendes sorrendet használom.)
2020. szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
A ket utolso valaszolonak: latszik hogy sose kellett nemzetkozi kozegben tarsalognotok vagy epp munkat vegeznetek...
2020. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de. Csak ezek szerint nekem intelligensebb emberekhez volt szerencsém. Ha valakinek van esze, csak egyszer kell kijavítani őt. Vagy egyszer sem, ha úgy mutatkozol be, hogy a neved után azonnal hozzáteszed, hogy melyik a keresztneved.
2020. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem intelligencia kerdese. A 'My name is Kovacs Istvan' egyszeruen butasag, es szinte biztosan felreertik mert a vilag legnagyobb resze bizony nem ugy hasznalja a nevet, mint mi (meg egy par azsiai nep). Erthetetlen szamomra hogy miert kellene direkt ugy bemutatkozni, hogy rogton magyarazkodni is kelljen: 'My name is Kovacs Istvan but please call me Istvan as Kovacs is my family name' .
2020. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A „my name is Kovács István” forma sem butaság. Tény, hogy a világ nagyobbik része a keresztnévvel kezd, de a mi táborunk is milliárdos nagyságrendű. Egy kínainak, egy korainak eszébe nem jut „Pista Kovácsként” bemutatkozni, és a japánoknál is egyre inkább visszaszorulóban van az amerikai megszállás után elterjedt keresztnév-vezetéknév forma.


Egyébként gyerekes dolognak tartom, hogy egyesek lepontozzák azokat a válaszokat, amelyek az övével ellentétes szokást mutatnak be. Én a kioktató hangvételű 7-es választ leszámítva egyikre sem mondanám azt, hogy nem hasznos. Mindegyik hasznos, mert bemutatja, hogy a szerzője hogyan használja a nevét idegen nyelvű környezetben.

2020. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!