Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaminek a határideje...

Ha valaminek a határideje 15.e az a 15.nap végéig tart?

Figyelt kérdés
15.e délutánn még lehet gyógyszert iratni telefonon,mert az a határidő?

#E recept,gyógyszertár
2020. szept. 12. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen
2020. szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,Köszönöm szépen.
2020. szept. 12. 08:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1-es válasz (1/ 2020. szept. 12. 08:01) helytálló.


De, az általad kérdezett nap a valós helyzetben, más.

Az egészségügyi veszélyhelyzet visszavonása után 90 napig fenntartott rendeletek egyike a telefonos bejelentkezésre történő receptfelírás lehetősége, ami 2020. szeptember 17-én jár le, nem pedig 15-én.


De, nem kell számolgatni és a határnap fogalmán rágódni sem.

A kérdésedben felvetett határidő értelmezési bizonytalanság sokakat érint. Bizonyára erre volt tekintettel az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium, amikor hivatalos tájékoztatójában egyértelműsítve írta meg a határidőt: „az orvosok nem írhatnak fel gyógyszert a telefonon vagy emailben jelentkező pácienseknek 2020. szeptember 17-e után.”.

(De azon sem csodálkoznék, ha továbbra is megmaradna a lehetőség. Ugyanis a minisztériumi tájékoztatóban ez is szerepel: „Az egészségügyi ágazat azon dolgozik, hogy a járvány alatt bevált intézkedések (például az, hogy az orvosok a telefonon vagy emailben jelentkező pácienseknek is felírhatnak vényt, beutalókat és leleteket továbbíthatnak elektronikusan), tartósan, akár véglegesen is bekerüljenek a jogrendszerbe.”)

2020. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!