Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nõgyógyásznál ha kiskorú...

Nõgyógyásznál ha kiskorú vagyok mennyire van jelen anyám?

Figyelt kérdés

Mármint be jön õ is, és nézi hogy mit csinál a nõgyógyász? Van jogom azt mondani a nõgyógyásznak hogy ne ossza meg az infókat anyámmal? Vagy hogy müködik ez?

16/l


2020. szept. 26. 07:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyire TE akarod.

Elvileg egyáltalán nem kellene bemennie, ha nem egyezel bele, sem a beszélgetésre, sem a vizsgálatra. Ez utóbbinál nem igazán engedi az orvos sem, hogy ott legyen bárki kivülálló, kivéve, ha a vizsgált beteg ragaszkodik ehhez.

Még az sem szükséges, hoyg anyád tudjon arról, hoyg nögyógyászhoz mégy, de ha zavar, nyugodtan szólhatsz az orvosnak, hogy nem szeretnéd, ha jelen lenne, ilyen esetben nem engedik be egyáltalán.

A vizsgálati eredményeket meg eleve nem mondhatja el, mert köti az orvosi titoktartás, viszont egyes kezelésekhez - mütét, abortusz - szükséges a szülö beleegyezése. Ilyenkor vagy nem végzik el a kezelést, vagy neked bele kell egyezni abba, hogy ezt az egy témát közöljék a szülövel.

2020. szept. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kísérők maximum a belső öltözőig mehetnek. Régebben vittem / kísértem tini lányokat nőgyógyászhoz, és csak miatt voltam belül, mert néha - mint ápolónő - beszélnem kellett az orvossal.

Nagyon rég én is mentem anyával, de ő a kinti váróban maradt.

2020. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!