Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül 500 g alatti...

Mennyibe kerül 500 g alatti postán maradó levél kézbesítése?

Figyelt kérdés
Kerestem az MPL díjkalkulátorán, illetve a díjszabásukban is, de sajnos nem találtam összeget erre vonatkozóan. Sima, egyszerű, mindenféle extra nélküli postai szolgáltatásról van szó X helyről Y-ra. Vagyis én megcímezem, kifizetem, feladom, a másik személy pedig Y postán átveszi.

2020. szept. 27. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
830 Ft, ami 390 Ft nem elsőbbségi levél 500 g-ig és 440 Ft ajánlott szolgáltatás díjából tevődik össze.
2020. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

(Az MPL, az csomag: van MPL postacsomag, MPL Üzleti csomag és MPL Europe Standard csomag.)

Sem a Magyar Posta „A postai szolgáltatások általános feltételei”, sem a szolgáltatásokat részletező „Postai termékek/szolgáltatások, többlet- és kiegészítő szolgáltatások terméklapjai” dokumentumokban nem találtam olyat, hogy a postán maradóra címzett levél esetén kötelező az „ajánlott” többletszolgáltatás igénybevétele. Ez csak (kedvezmények igénybevételére jogosító) szerződéskötés esetén elvárás, a szerződés ilyen feltétellel köthető. Így, nem látom okát a díjhoz számításának.

A díjszabás és a díjkalkulátor szerint is bruttó 390 Ft-ba kerül: [link]

2020. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2 postán maradóra kell az ajánlott többletszolgáltatás, mert a sima levelet postaládába kell kézbesíteni, ami postán maradón nem lehet. Azt a postának címzed, a címzettnek meg érdeklődnie kell, ha a nyomkövetés szerint megérkezett. Ez pedig csak az ajánlott szolgáltatás része.
2020. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!