Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha karanténba kerülök, akkor...

Ha karanténba kerülök, akkor tölthetem a barátnőmnél?

Figyelt kérdés
Ha pozitív leszek korona tesztre és a barátnőm is, mind a ketten hatósági karanténba kerülünk, kapunk piros matricát is, de nem lakunk együtt. Tölthetem nála a karantént? Úgyis betegek vagyunk, legalább tudunk egymásra vigyázni, jobb mint egyedül lenni

2020. szept. 28. 00:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve amennyiben panelban lakok, mi legyen a kutyámmal? Szoba tiszta, csak fűben végzi a dolgát, a barátnőmön kívül senkire nem tudom bízni. Napi minimum 5x le szoktam vinni, ha időm engedi, többször is. Na de karantén alatt a lépcsőházba se mehetek ki, nem?
2020. szept. 28. 00:31
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Csak a címeden.
2020. szept. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugy tudom hogy a cimeden.
2020. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak az érvényes lakóhely címén (régi elnevezéssel: állandó lakcím), vagy az érvényes tartózkodási hely címén (régi elnevezéssel: ideiglenes lakcím), vagy - ha ilyen kötelező rendelkezés történik, akkor - hatóság által kijelölt címen tölthető a karantén. (Persze, ezekből egy választható, vagy kijelölés esetén adott; nem lehet vándorolni karantén időtartama közben.)

Ha legalább egy tulajdonos hozzájárul, és nincs érvényes tartózkodási hely címed (vagy van, de megszünteted), akkor – megfelelő nyomtatvány kitöltésével - bejelentheted a barátnőd lakcímét tartózkodási helyedként, és akkor megadhatod azt olyan címként, ahol letöltöd a karantént.


A kutyával kapcsolatban nem tudok mit írni; tartok attól, hogy ez nehezen megoldható probléma. Ha beteg vagy is, nemigen vagy karanténban, mert akkor már nem tetted volna fel a kérdést. Mindenesetre, célszerű előre felkészülni arra, ha ilyen történne. Az önkormányzatnál, esetleg az Operatív Törzsnél érdeklődj, hogy ilyen esetben mit tanácsolnak? Az biztos, hogy ha karantént rendelnek el, azt a kutya miatt sem hagyhatod el; más megoldás szükséges. A karantén alatt az élelemmel történő ellátásodról, ha igényled, az önkormányzat köteles gondoskodni – ez nem azt jelenti, hogy ingyen kapsz ételt -, de az állatokkal való foglalkozásról nem esik szó.

2020. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hatósági karantént az kap, aki külföldről jön be, de nem beteg.


Ha te nem voltál külföldön, de pozitív koronás leszel, akkor nincs matrica, meg rendőrségi ellenőrzés.


[link]

2020. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én albérletbe lakom nem vagyok be jelentve. Neked kell jelezned a karantén alatti tartózkodási helyedet. Nekem is van kutyám

Sajnos nem viheted le

2020. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!