Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A könyvtárakban megtalálhatók...

A könyvtárakban megtalálhatók a tavaly, vagy idén kiadott legújabb könyvek, képregények is?

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 08:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Megnéztem a nálam lévő két könyvet, újak, én vettem ki mindkettőt elsőnek, 2017-18. Lehet, hogy nem tehetnek ki a könyvtárak új könyveket, hogy ha el akarod olvasni akkor ne oda menj, hanem a könyvesboltba. De csak tipp, nem biztos.
2020. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 belapus ***** válasza:

Ha megveszik ( kicsi a valószínűsége ) vagy valamilyen módon ( pl. adomány ) hozzájuk kerül.

Vannak kötelespéldányok, de ezek száma legfeljebb 6 darab.Vannak olyanok, amiből kevesebb is lehet.

2020. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A 6 db kötelest az Országos Széchényi Könyvtár kapja, és nem kölcsönzés céljából.

A könyvtárakra vonatkozóan szerintem nincs olyan előírás, hogy a legfrissebb kiadványokat is tartania kell, vagy az ellenkező, hogy nem lehetnek ott éppen csak megjelent könyvek.

A könyvtár nem igazán ellensége a boltnak. Olyan kevesen járnak könyvet kölcsönözni, hogy az észrevehetően nem csökkenti a forgalmat.

2020. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
#3: Részemről csökkenti a könyvtár a boltok forgalmát (már ha az lehetséges, amilyen kicsi). Most olvastam ki egy 12 órás nyugis ügyeletben egy könyvet, 3,5E Ft. Nem engedhetem meg magamnak, hogy ennyiért ennyit fizessek.
2020. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiadóban dolgozom, és tudom/tudjuk, hogy sokaknak sajnos luxus a könyvvásárlás. És azt is, hogy a fogyasztó jelentős része az üzlet bevétele. Egy 10 000 forintos könyvön a bolt legalább 3000 forintot keres. Persze nem tiszta haszon, csak ahhoz képest, amit beletesz az üzletbe, túl sokat tart meg magának.
2020. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt Érden szoktak lenni új könyvek a könyvtárban, csak a népszerű szerzők könyveit nehéz kikölcsönözni, mert egyszerre sokan szeretnék olvasni őket Képregényt nem tudom
2020. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ahol lakom, ott mindig vannak uj konyvek hala istennek. Egy probat meger:D
2020. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Első, nincs olyan, hogy ne tehetnének ki a könyvtárak a legújabb könyveket. Ha később jelenik meg a könyvtár polcain a kötet, annak egyszerűen az lehet az oka, hogy végig kell esnie a könyvtári érkeztetés, feldolgozás folyamatain.
2020. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
*tehetnék
2020. szept. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Mint könyvtárvezető hadd próbáljam megválaszolni a kérdést.

A közkönyvtárak a Könyvtárellátótól kénytelenek rendelni. A nagyobb könyvtárak jobb helyzetben vannak, mert közvetlenül rendelnek, így sem megy gyorsan. Idő kell, amíg a legújabb megjelenés egyáltalán rendelhető lesz, azután a megrendelt csomagnak meg kell érkeznie, a könyveket el kell látni a különféle jelzésekkel, az adatait rögzíteni a számítógépen, és mehet a polcra.

Ezt nálunk direkt figyeltük egyszer (megyei könyvtár), nagyjából a megjelenéstől számított 5 hét múlva került polcra egy könyv (és ennek az időnek több mint a fele ahhoz kellett, hogy megjelenjen rendelhetőként a KELLÓ-nál).

A kicsi (falusi vagy kisközségi) könyvtáraknál még annyi lehet, hogy sok helyen a megyei könyvtár intézi a könyvrendelést, és időközönként viszik a könyveket vidékre. Ráadásul több vidéki könyvtár között köröztetik a könyveket, így nem is minden új könyv jut el minden kiskönyvtárba egyszerre (bocs, most nem mennék beke a szakmai magyarázkodásba, de szerintem sokan meglepődnének, milyen új könyvek lehetnek akár a legkisebb zsákfalu könyvtárában is).

DE a lényeg: az új könyvek bizony pár hét után bent vannak a könyvtári vérkeringésben, és arra mindenkinek lehetősége van, hogy egyik könyvtárba átkéresse a könyvet egy másik helyről. Tádám! Ez az úgynevezett könyvtárközi kölcsönzés. Szóval kedves kérdező, többféle lehetőséged is van, hogy új könyvekhez juss hozzá a könyvtárban. De be kell menned az adott könyvtárba, hogy segítsenek megtalálni a lehető legmegfelelőbbet.

Nyugi, a könyvtárosok nem harapnak, sőt, az a munkájuk, hogy segítsenek. ;)

Ha ott jársz, esetleg kérdezz rá az előjegyzés lehetőségére is, hogy még inkább jól járhass!

2020. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!